Batériu telefónu rýchlo vybíjajú tieto 4 časté chyby. Predĺžte život vášmu MOBILU o pár hodín

Posielanie e-mailov, textových správ, videokonferencie alebo jednoduchá komunikácia s priateľmi a rodinou – to všetko môžeme robiť pomocou jednoduchého smartfónu. Smartfón sa stal nepostrádateľným nástrojom, ktorý používajú mladí aj starí. Preto je dôležité starať sa o batériu smartfónu tým, že sa vyhnete určitým fatálnym chybám.

Nie je pochýb o tom, že smartfón skutočne zmenil náš život. Toto zariadenie je teraz široko dostupné a niekedy až príliš používané. Jedinou nevýhodou je, že niektoré každodenné činnosti môžu znížiť výkon batérie. Svoje zariadenie môžete chrániť tak, že sa vyhnete niektorým klasickým chybám.

Aké chyby môžu poškodiť vašu batériu?

Väčšina ľudí robí jednoduché chyby a ani si to neuvedomuje. Dlhodobé používanie smartfónu môže byť pre batériu osudné. U iných je to používanie energeticky náročných aplikácií, ktoré môžu znížiť výdrž batérie.

Plná pamäť môže tiež spomaliť smartfón a dodatočne zaťažovať batériu. Ak chcete tento problém prekonať, musíte sa vyhnúť určitým chybám, ktoré vyčerpávajú energiu telefónu. Štyri z nich batériu obzvlášť poškodzujú.

1-Výber nesprávneho kábla poškodí batériu

Niektorí ľudia to robia, aby ušetrili peniaze, ale môže to mať opačný účinok a oprava môže stáť viac. A to z dobrého dôvodu, výber lacných nabíjačiek poškodzuje batériu telefónu. Namiesto toho investujte do certifikovaného kábla. Falšované nabíjačky môžu vášmu smartfónu spôsobiť problémy. Preto si musíte dávať veľký pozor na to, ako svoj telefón napájate.

2-Nechajte batériu vybiť na 0 %.

Podľa odborníkov nemá zmysel nechať smartfón úplne vybiť. Čím viac smartfón prechádza procesom úplného nabitia a vybitia, tým je pravdepodobnejšie, že dôjde k strate jeho kapacity.


3-Nabíjanie batérie na 100 %

Batéria smartfónu nefunguje ako prvá batéria mobilného telefónu. V minulosti bolo zvykom batériu úplne nabiť na 100 %. V prípade nových modelov telefónov sa odporúča nabíjať v rozmedzí 20 až 80 %. Nabíjanie smartfónu na 100 % môže časom spôsobiť značné poškodenie zariadenia.

Neustále ponechávanie telefónu pripojeného k sieti pravdepodobne minimalizuje životnosť batérie a tým aj telefónu. Preto keď je telefón na polovici cyklu batérie, je dobré ho odpojiť zo zásuvky. Je to rozumný krok, ktorý určite zachráni vašu batériu pred zlyhaním.

4 – Vystavenie telefón zdroju tepla

Teplo je nepriateľom vašej batérie, ak je mu vystavená. Zdroj intenzívneho tepla, ako je napríklad slnko, skutočne poškodzuje životnosť vašej batérie. Presvedčivý argument pre umiestnenie telefónu do tieňa a jeho ochranu pred akýmkoľvek zdrojom tepla.

Niektoré veci, ktoré robíme každý deň, sú pre naše batérie škodlivé a je dôležité ich vylúčiť z nášho každodenného života. Takto môžeme ochrániť svoj mobilný telefón pred zastaraním.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Batériu telefónu rýchlo vybíjajú tieto 4 časté chyby. Predĺžte život vášmu MOBILU o pár hodín”