Bol som mŕtvy 90 minút. Teraz vám poviem, čo je na druhej strane: „Je to desivé“.

Alistair Blake je muž, ktorý prežil klinickú smrť. Vďaka svojim skúsenostiam dokázal celému svetu povedať, čo je na „druhej strane“. Z Austrálčanových slov vám prejde mráz po chrbte.

Je smrť naozaj spojená s takouto nočnou morou?

Znepokojujúce slová Austrálčana

Muž bol 90 minút v stave klinickej smrti v dôsledku zástavy srdca. Čo také videl?

Všetko sa to odohralo v januári 2019. Melinda sa pokúšala manžela zachrániť resuscitáciou, kým neprišli záchranári.Muž bol v stave klinickej smrti – neboli na ňom viditeľné žiadne známky života – ani tlkot srdca, ani dýchanie, ani krvný obeh.

„Technicky som bol mŕtvy 90 minút. Pamätám si, ako som išiel v sobotu večer spať – a ďalšia vec, ktorú si pamätám, bolo, že som sa vo štvrtok ráno zobudil na vozíku a išiel na jednotku intenzívnej starostlivosti na koronárnu jednotku,“ priznal Blake.

A dodal:

„Ľudský mozog úplne zablokoval to, čo sa medzitým stalo.“

Austrálčan sa priznal, že „na druhej strane“ videl len prázdnotu a ničotu.

Neobjavili sa žiadne svetlá ani hlasy. Bolo to pre neho veľmi desivé. Na základe tejto skúsenosti sa však na svoj život začal pozerať inak.

„K životu pristupujete úplne inak. Zníženie počtu pracovných hodín, snaha viac sa stretávať s rodinou a priateľmi.“ – priznal.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Bol som mŕtvy 90 minút. Teraz vám poviem, čo je na druhej strane: „Je to desivé“.”