back to top
sobota, 20 apríla, 2024

Čoraz viac psíkov chodí so žltou stuhou. Ak niekoho takého stretneš, radšej odíď

Pravdepodobne ste si všimli, že v parkoch, uličkách, vo verejnej doprave alebo dokonca na sociálnych sieťach majú niektoré psy okolo vodítka alebo na obojku žltú stužku. Prečo práve táto stužka? A čo znamená? Je to psí kód pre ľudí, ktorí stretnú vášho psa.

Ako by sa teda mal tento kód čítať? Tu je návod.

Žltá stužka pre psov… Alebo ako vytvoriť viac súkromia pre našich psích priateľov!

V roku 2012 sa švédska odborníčka na správanie psov Eva Oliverssonová rozhodla spustiť projekt s názvom Yellow Dog Yellow Ribbonn. Jeho cieľom bolo? Zvýšiť povedomie o potrebe rešpektovať psy, ktoré nechcú byť rušené ľuďmi ani zvieratami, a to z dôvodov, ktoré zistíme neskôr.

Tieto psy sú známejšie ako „žltý kód“

Nezriedka sa stáva, že sa dospelí, deti alebo iní majitelia domácich zvierat priblížia k psovi a komunikujú s ním bez toho, aby si vyžiadali súhlas jeho majiteľa… A to môže byť pre osloveného psa urážlivé! Toto vizuálne upozornenie ušetrí psa aj jeho majiteľa akýchkoľvek rozpakov.

Prečo musia niektoré psy nosiť žltú stužku?

Existuje mnoho dôvodov, prečo by majiteľ psa mohol chcieť dať psovi na obojok žltú stužku. Pes mohol utrpieť úraz, v dôsledku čoho reaguje na iné zvieratá a/alebo ľudí. Je tiež veľmi pravdepodobné, že je precitlivený alebo si osvojuje bojazlivé správanie. Nosenie žltej stužky môže byť odôvodnené aj zdravotným problémom, možnou nákazou alebo jednoducho tým, že je v období hárania.

Okrem toho môže majiteľ nasadiť psovi žltú stužku aj preto, že je na výcviku. Napokon, majitelia, ktorí boli traumatizovaní starým psím zápasom, môžu svojim spoločníkom priviazať žltú stužku na vodítko alebo obojok.

Ako vidíte, táto značka nie je určená len pre psa, ktorého správanie vás môže prekvapiť, ale aj pre majiteľa. Cieľom je zabrániť akémukoľvek vyrušovaniu, ktoré by mohlo psa alebo jeho majiteľa rozrušiť.

Okrem toho, strach je základom mnohých agresívnych prejavov psov.

Situácie, keď pes pohryzie dospelých a deti, nie sú zriedkavé. Projekt žltá stužka bol vytvorený s cieľom zachrániť životy ľudí, psov a iných domácich zvierat!

Čo by ste mali robiť, ak uvidíte psa so žltou stužkou?

Ak ste na prechádzke sami, s rodinou, priateľmi alebo domácimi zvieratami a stretnete psa so žltou stužkou, vždy nezabudnite na určitý odstup. Nezabudnite sa tiež na chvíľu zastaviť, aby ste im dali šancu ísť ďalej. Povedzte ľuďom vo svojom okolí o význame tejto stužky a požiadajte ich, aby venovali osobitnú pozornosť psom, ktorí ju nosia.

Tým, že psom so žltou stužkou poskytnete viac priestoru, môžete ich ušetriť nepríjemných situácií a ochrániť sa pred ich nepredvídateľnými reakciami.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Newsletter

spot_img

Prečítaj si

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Orechové listy sú liečivým zázrakom prírody – môžete nimi vyliečiť až 15 vážnych ochorení

Asi väčšina ľudí pozná prospešné vlastnosti vlašských orechov, ale...
Romana
Romana
Volám sa Romana a pre mysmezeny.sk píšem niekoľko rokov. Milujem písať o vzťahoch a ezoterike. Okrem toho ma veľmi baví môj psík. 🥰
spot_imgspot_img

Prežil klinickú smrť a opísal, čo videl v posmrtnom živote – „Ako keby som bol v ríši duchov“

Článok o zážitku Kevina Hilla na prahu smrti a jeho návrate do života sa stal populárnym v britskej tlači. Hill, ktorý trpí vzácnou a...

Svetové predčasne narodené dieťa prekonalo 0% šancu na prežitie a tento rok oslávilo svoje tretie narodeniny.

Vtedy ste to ešte nevedeli, ale 6. júna 2020 sa Beth Hutchinsonová zapísala do histórie tým, že porodila predčasne narodené dieťa na svete. Táto novopečená...

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom internetu zdieľal so svojimi kolegami a tak sa mohla dostať až k nám. Otázku položili...
Verified by MonsterInsights