back to top
streda, 24 apríla, 2024

Do zálievky pridajte 2 čajové lyžičky tohto ZÁZRAKU. Muškáty znova ožijú a rozkvitnú

Pestovanie muškátov na balkóne nie je také náročné, ako sa na prvý pohľad zdá. Musíte však poznať ich potreby.

Splnenie týchto podmienok a správna starostlivosť spôsobia, že budú bujne prekvitať. Postupujte podľa našich rád a nebudete robiť začiatočnícke chyby!

Pelargónie sú krásne a veľmi obľúbené kvety na ozdobu balkóna, terasy alebo parapetu. Na to, aby bohato kvitli, potrebujete správny kvetináč, správne množstvo vody a hnojiva a dobré miesto. Poradíme vám, ako vysádzať muškáty a ako sa o ne starať, aby dlho kvitli.

Ako pestovať muškáty?

Pelargónie sa označujú za najodolnejšie rastliny. Preto sa odporúčajú pre začínajúcich záhradkárov. Nemajú ani náročné požiadavky, stačí použiť vhodný kvetináč a zálievku.

Ideálne sú tieto kvety vhodné na pestovanie na balkónoch a terasách. Ak chcete, aby sa stali krásnou dekoráciou, riaďte sa našimi radami a muškáty budú tešiť vaše oči až do neskorej jesene.

Požiadavky balkónových muškátov

Pokiaľ ide o substrát, muškáty vyžadujú ľahkú, humusovitú, priepustnú a na živiny bohatú pôdu. Takáto pôda bude pre ich rast najlepšia. Špeciálny substrát pre muškáty alebo balkónové rastliny si môžete kúpiť v záhradkárskom obchode.

Takáto pôda má nielen správnu štruktúru pre tieto kvety, ale aj dávku hnojiva potrebnú na ich rozbeh.

Pokiaľ ide o polohu, muškáty majú rady slnečné miesto. Poradí si však aj v polotieni, ale môže horšie kvitnúť. Sadia sa do kvetináčov s drenážnymi otvormi, na ktorých dno sa nasype drenážna vrstva, napríklad keramzit. To uľahčí odtok prebytočnej vody.

Hnojenie muškátov

Pri pestovaní muškátov nesmiete zabúdať na hnojenie a zalievanie. Je to dôležitý proces starostlivosti o rastliny. Pokiaľ ide o zalievanie, nezabudnite, že jeho frekvencia závisí od: slnečného svitu, počasia, polohy a kvality pôdy.

V horúcom počasí zalievajte dvakrát denne – ráno a večer. Pôda pod muškátmi by mala byť vlhká, ale nie mokrá.

Raz týždenne použite aj hnojivo pre kvitnúce rastliny alebo prípravok určený pre muškáty. Môžete si tiež vyrobiť domáce žihľavové hnojivo pre muškáty. Jednoduchšie a rýchlejšie je však raz za mesiac pridať do vody 2 vrchovaté čajové lyžičky cukru (30 g) na liter vody.

Táto kúra rastlinu posilní a obsype ju krajšími kvetmi. Pelargónie kvitnú už v máji, preto sa o ne starajte. Ak si všimnete odkvitnuté a uschnuté kvetenstvo, jednoducho ho odstráňte. Predĺžite tým obdobie kvitnutia pelargónie.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína...

Newsletter

Prečítaj si

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína...

Ak vidíte vedľa novorodenca nálepku s fialovým motýľom, mali by ste vedieť, čo to znamená.

Symbol fialového motýľa ste možno videli na pôrodníckom oddelení...
Romana
Romana
Volám sa Romana a pre mysmezeny.sk píšem niekoľko rokov. Milujem písať o vzťahoch a ezoterike. Okrem toho ma veľmi baví môj psík. 🥰

Istá žena videla svojho manžela plakať na dvore. Myslela si to najhoršie, vybehla von a videla, čo susedia urobili jej postihnutému manželovi.

Brittany Lynn Garrettová na vlastnej koži pozná, aké je to mať manžela v ozbrojených silách. Christopher bol vždy oddaný svojej krajine, ale práve vojna...

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne a otvorene prehovorila o svojom rozhodnutí nemať deti vo videu na TikToku. Žiaľ, musela zverejniť aktualizáciu,...

Manželstvo Richarda Gerea s o 33-ročnou mladšou manželkou, ktorá kedysi spávala na ulici, má „silnú karmickú energiu“

Po tom, čo Richardovi Gerovi stroskotali prvé dve manželstvá, sa herec rozhodol, že sa už nebude zapájať do srdcových záležitostí a mať ďalšie deti,...
Verified by MonsterInsights