Luxusný dom je na predaj za NÍZKU cenu, ale záujemcovia o kúpu sa pri čítaní inzerátu zľaknú JEDNEJ VECI. To nemyslia vážne?!

Mnohí z nás snívajú o veľkom, priestrannom dome, ale keď začneme uvažovať o tom, koľko naše sny stoja, rýchlo sa rozplynú ako dym. Takže keď sa na trhu objavil dom v Leedsi v Spojenom kráľovstve za menej ako polovicu bežnej trhovej ceny, záujem bol obrovský.

Dom s 3 spálňami v tomto meste sa predával už za 300 000 libier. V inzeráte za 125 000 eur za tento typ domu bol teda háčik. Fotografie ukazovali jednoduchý dom s niekoľkými miestnosťami, ktoré potrebovali opravu, ale nič nevyzeralo podozrivo.

Dom určite nie je nový a povrchové úpravy a interiéry volajú po oprave.

Spálne sú staromódne a kuchyňa potrebuje radikálnu zmenu. Treba si však uvedomiť, že v dome pred predajom žil starý pán a že to, čo tam je, stačí na život.

Skutočné tajomstvo sa však odhalilo až v popise inzerátu, ktorý bol pre lovcov domov skutočným hororom. Ukázalo sa, že bývalý majiteľ domu sa v ňom narodil, prežil v ňom celý život a zomrel. Vyslovil aj svoje posledné želanie byť pochovaný na dvore.

Všetci potenciálni kupujúci tak boli už v inzeráte informovaní o „doplnkoch“, ktoré k domu patria. Právo Spojeného kráľovstva je veľmi flexibilné, pokiaľ ide o pochovávanie pozostatkov zosnulého, takže pre rodinu nebol problém vysporiadať sa s prianím zosnulého.

Teraz však pri predaji nehnuteľnosti musia riešiť iný typ problému – strach a neochotu ľudí kúpiť dom s hrobom na dvore. Príbuzní bývalého majiteľa predávajú nehnuteľnosť „tak, ako je“, čo znamená, že nikto nesľubuje opätovné pochovanie pozostatkov človeka.

Nie je jasné, či bol muž spopolnený alebo pochovaný v rakve, ale v každom prípade je len málo ľudí, ktorí chcú mať na dvore skutočný cintorín. Realitní makléri sú však presvedčení, že sa nájde niekoľko odvážnych duší, ktorým nebude vadiť muž pochovaný na ich dvore a kúpia si naozaj lacný a dobrý dom. Po malej rekonštrukcii môže byť tento dom neďaleko centra mesta naozaj skvelým rodinným domom.

Nuž, môžeme povedať, že sme už videli veľa vecí, ale dom, ktorého bývalý majiteľ je pochovaný na dvore, sme ešte nevideli.

Zosnulý bol k tomuto domu očividne pripútaný, takže je tu možnosť, že môže strašiť nových majiteľov.

Keď som inzerát kontroloval dva týždne po jeho zverejnení, bol už deaktivovaný, takže stať sa môže čokoľvek – dom už môže mať nových majiteľov…

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Luxusný dom je na predaj za NÍZKU cenu, ale záujemcovia o kúpu sa pri čítaní inzerátu zľaknú JEDNEJ VECI. To nemyslia vážne?!”