Modelka bojuje s urážkami na svoje telo a sníva o tom, že sa stane Miss Universe

Pokiaľ si niekto pamätá, modeling a súťaže krásy boli vyhradené pre štíhle, štíhle ženy s hegemonickou krásou. Krása sa však časom pretvára. Nikdy nebolo správne veriť, že na to, aby ste boli krásna, musíte byť vysoká a chudá, a je najvyšší čas vidieť krásu v rozmanitosti! Kostarická modelka, o ktorej vám dnes povieme, podporuje práve túto vec. Tu je jej príbeh!

Jessi Rodríguez bráni pozitívne vnímanie tela!

Čo je to pozitívne vnímanie tela? V posledných rokoch je toto hnutie čoraz populárnejšie a vzalo útokom rôzne sociálne siete. Propaguje sebaprijatie a verí, že fyzický vzhľad by nemal mať na ľudí emocionálny vplyv. Nejde o podporu nezdravého životného štýlu ani o podporu obezity, ale o výchovu ľudí k tomu, aby mali radi seba a ostatných takých, akí sú.

Modelka sa rozhodla prijať sa taká, aká je

Ako všetky ženy, aj Jessi sa chce cítiť krásna a páčiť sa ostatným, no dlho sa sama sebe nepáčila a mala rôzne komplexy zo svojho tela. Jedného dňa sa rozhodla zmeniť a prijať sa taká, aká je: krásna svojím vlastným spôsobom.

Dnes sa sústreďuje na pozitívne veci v živote a má veľa plánov do budúcnosti. Prezentovaním svojich kvalít sa pýši svojím XXL telom a vo svete módy sa snaží zmeniť štandardy krásy, informuje Cultura Colectiva, 19. apríla 2023.

„Vyzerám mohutne, moje nohy a ruky sú silné, s mojím bruchom nie je nič zlé, som schopná robiť veľa vecí, moja hodnota nezávisí od môjho vzhľadu,“ vysvetľuje v jednom zo svojich príspevkov na Instagrame.

Táto modelka a aktivistka sa teda rozhodla žiť v harmónii sama so sebou a byť v súlade so svojím telom. Nebolo to ľahké, ale po každodennej práci na svojej psychike sa jej podarilo tento pokoj dosiahnuť. Jessi Rodríguezová sa rozhodla zúčastniť na kastingu na Miss Kostarika s hlavným cieľom brániť pozitívne vnímanie tela a oslobodenie ženského tela. Pomocou svojho „neštandardného“ tela sa rozhodla reprezentovať nehegemonickú krásu a bojovať proti hrubofóbii.

Na svojich sociálnych sieťach ukazuje svojim sledovateľom, že ľudské telo, bez ohľadu na jeho tvar alebo veľkosť, sa dá prezentovať krásnym spôsobom. Vo svojich príspevkoch tiež vysvetľuje, že pevne verí, že práve rozmanitosť robí svet krásnym a že by ju mal každý prijať.

Stať sa Miss Universe, sen, ktorý by sa Jessi mohol splniť

V súčasnosti sa mnohé ženy snažia prelomiť stereotypy krásy, ktoré im vnucuje spoločnosť. Jednou z nich je aj Jessi, ktorá je odhodlaná postaviť štandardy krásy na hlavu.

„Nepovažujem sa za lepšiu ako ktokoľvek iný, ale bolo by pre mňa cťou reprezentovať kostarické ženy, pretože okrem krásy sú Kostaričanky inteligentné, pracovité a bojovníčky. Obdivujem ich všetky a myslím si, že by som ich mohla veľmi dobre reprezentovať,“ hovorí mladá modelka.

Jessi Rodríguezová sa dokonca chce zúčastniť na Miss Universe. Táto celosvetová súťaž krásy má totiž nové pravidlá, ktoré umožňujú viacerým ženám skúsiť šťastie účasťou. Od roku 2023 sa do súťaže Miss Universe môžu prihlásiť tehotné ženy, matky, rozvedené ženy a vydaté ženy vo veku od 18 do 28 rokov.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Modelka bojuje s urážkami na svoje telo a sníva o tom, že sa stane Miss Universe”