Nikdy nedosiahneš VEĽMI silný WiFi signál, ak so svojim routerom nespravíš TOTO

Technológia WiFi sa v priebehu rokov stala najobľúbenejším spôsobom používania internetu, preto je drvivá väčšina domácností vybavená routerom. Napriek tomu, že máte dobrý model smerovača, nemusí to nevyhnutne znamenať, že pripojenie je optimálne, pretože jeho výkon závisí od viacerých faktorov. Našťastie existuje trik, ktorý môžete použiť na zlepšenie pripojenia WiFi.

Tu je tip, ktorý si môžete vyskúšať na zlepšenie domáceho pripojenia Wi-Fi.

Ako môžem zlepšiť svoj internetový signál pomocou plechovky?

  • Prvým krokom je mať po ruke plechovku s minerálkou.
  • Potom budete musieť odstrániť kov, ktorý sa používa na otvorenie plechovky.
  • Veľmi opatrne odstrihnite spodný koniec nožnicami tak, aby ste mali boky obklopujúce telo plechovky.
  • Pomocou získaných dielov najprv vložte otvor, cez ktorý vychádza kvapalina, do antény smerovača.
  • Vytiahnite ich tak, aby vytvorili tvar polmesiaca.
  • Nakoniec prilepte lepiacu pásku, aby ste ju upevnili na mieste.
  • Skontrolujte rýchlosť pripojenia Wi-Fi a skontrolujte, či sa signál zlepšil.
  • Ďalšie tipy na zvýšenie rýchlosti prístupu na internet
  • Reštartujte modem alebo smerovač

Zdá sa to byť samozrejmé, ale mnohí ľudia tento tip, ktorý by mohol byť riešením pomalého prístupu na internet, prehliadajú.

To, čo musíte urobiť, je odpojiť a reštartovať router alebo modem aspoň na 1 minútu. Nestačí stlačiť tlačidlo zapnutia/vypnutia, musíte odpojiť kábel zo zásuvky.

To vám umožní vyčistiť vnútornú vyrovnávaciu pamäť, použiť všetky čakajúce aktualizácie a dokonca odpojiť ostatné zariadenia.

Potom router znovu pripojte a skontrolujte, či problém s pomalým internetom stále pretrváva.

Vyprázdnite vyrovnávaciu pamäť prehliadača

Tento problém môžete vyriešiť vyprázdnením vyrovnávacej pamäte (do ktorej sa ukladá obsah webových stránok, aby sa urýchlilo načítanie). V závislosti od toho, ktorý prehliadač používate (Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge atď.), sa postup môže líšiť. Hoci vo všeobecnosti nájdete v nastaveniach možnosť Vymazať údaje o prehliadaní.

Prepnutie na frekvenciu 5 GHz

Existuje niekoľko kanálov, cez ktoré môže váš smerovač WiFi vysielať. Ak sa však zachovajú továrenské nastavenia, tieto kanály môžu byť preťažené.

Aby ste tomu zabránili, môžete zmeniť štandardný 2,4 GHz kanál WiFi na 5 GHz kanál.

Ak máte starší smerovač, zvážte kúpu nového, ktorý umožňuje používať frekvencie (2,4 GHz a 5 GHz) samostatne alebo súčasne.

Prepnutím na jednu z týchto frekvencií sa tak vyhnete rušeniu bezdrôtového signálu WiFi a môžete zvýšiť rýchlosť internetu, ktorý sa dostane do vašej domácnosti.

Vďaka týmto tipom by ste mali byť schopní získať rýchlejšie pripojenie WiFi bez toho, aby ste minuli majetok. Ak je však pripojenie stále pomalé, obráťte sa na poskytovateľa internetových služieb a požiadajte ho o pomoc.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nikdy nedosiahneš VEĽMI silný WiFi signál, ak so svojim routerom nespravíš TOTO”