Pár ukazuje neuveriteľné zmeny, ako vyzeral pred a po tom, ako sa zbavil závislosti od drog

Závislosť, či už na drogách, alkohole alebo iných škodlivých návykoch, je často najpriamejšou cestou k nešťastnému životu. Ľudia prichádzajú nielen o domov, rodinu, ale aj o zdravie, ktoré si často nestihnú obnoviť a zomrú skôr, ako sa pokúsia o zmenu.

Brent a Ashley Walkerovci sa však verejne podelili o svoj príbeh a dokázali, že každý má šancu začať odznova. Manželia získali obrovskú podporu, keď na svojej facebookovej nástenke zdieľali dve fotografie, na ktorých je vidieť, ako vyzerali v roku 2016 a 2019.

Bolo to 3. výročie, keď obaja prestali užívať metamfetamín. Hoci zmeny vo vzhľade páru sú pôsobivé, ešte pôsobivejšia bola ich schopnosť postaviť sa svojej závislosti, ktorá sa začala veľmi skoro v ich živote. Brent začal fajčiť marihuanu a piť alkohol, keď mal len 12 rokov. O tri roky neskôr začal užívať tvrdšie drogy. Keď však pri tragickej autonehode prišiel o brata, jeho život sa prepadol na dno. Potom začal užívať amfetamín. O rok neskôr, na vrchole svojej závislosti, spoznal svoju budúcu manželku Ashley.

Stali sa z nich rýchli priatelia, užívali spolu a dokonca sa spolu dostali do väzenia za zločiny, ktoré spáchali pri hľadaní ďalšej dávky. Brent si odsedel dvojročný trest za mrežami a vyšiel na slobodu. Opäť sa stretol s Ashley a vrátili sa k svojim starým zvykom. Od svojho podmienečného prepustenia sa začal báť návratu za mreže, pretože sa opäť vrátil k užívaniu.


Vtedy sa jedného dňa rozhodol, že už toho má dosť. Navrhol Ashley, aby sa s ním pokúsila vymeniť, a ona súhlasila. Potom sa začala ťažká, ale šťastná cesta k čistému životu.

O mesiac neskôr sa vzali a pokračovali v triezvom živote. Mali šťastie, pretože mali jeden druhého. Navzájom sa podporovali vo chvíľach, keď sa zdalo veľmi ľahké opäť skĺznuť. Ich úsilie však rástlo a rástlo – nakoniec obaja vyštudovali a našli si skvelú prácu.

Nič sa nestalo zo dňa na deň – bola to dlhá a ťažká cesta, ale priznávajú, že to všetko stálo za to. Svoje fotografie zdieľali na podporu výzvy s hashtagom #Cleanchallenge.

Účastníci výzvy sú ľudia, ktorí sa zbavili svojich závislostí, podelili sa o svoj pokrok a sú príkladom toho, že zmena je možná. Táto krásna iniciatíva ilustrovala širokú škálu prípadov, v ktorých ľudia, ktorí sa zdanlivo dostali z najhlbších hlbín drogovej závislosti, dostali druhú šancu na život.

Ďalší účastníci výzvy

Ashley a Brent sú skvelým príkladom pre tých, ktorí neveria, že život sa dá zmeniť a začať odznova. Najdôležitejšie je nájsť si niekoho, kto vás podporí.

Ostatní účastníci výzvy
V takýchto prípadoch sú veľkou pomocou rôzne odvykacie kliniky a komunity, ktoré poskytujú priamu emocionálnu podporu na náročnej ceste k triezvosti.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Pár ukazuje neuveriteľné zmeny, ako vyzeral pred a po tom, ako sa zbavil závislosti od drog”