back to top
streda, 24 apríla, 2024

Po tomto hnojení moje muškáty dostali druhý dych.

Marec je najvhodnejším obdobím na nabíjanie muškátov na bohaté pučanie. Ak začiatkom jari použijete penny dab, urobíte si veľkú službu. Potom totiž nebudete musieť kupovať drahé hnojivo pre túto rastlinu.

Do apríla vytvorí z jedného kríka až 15 kvetných stoniek. Naša redakcia vám poradí, ako hnojiť muškáty prebúdzajúce sa zo zimného spánku.

Ako hnojivo budete musieť použiť domáci prostriedok. Pomôže muškátom nielen stimulovať pučanie, ale aj vytvoriť sviežu zelenú hmotu. Účinok je jednoducho úžasný.

Čím hnojiť muškáty v marci: starostlivosť o kvetinu

Cesnakové hnojivo

Takú zeleninu, ako je cesnak, záhradníci často používajú na prípravu rôznych hnojív. Pomáha totiž aktivovať kvitnutie rastlín. Na prípravu hnojiva pre muškáty vezmeme 6 strúčikov cesnaku.

Veľmi jemne ich nakrájame. Do hlbokej nádoby nalejeme 1 liter teplej prevarenej vody. Pridáme do nej nasekaný cesnak. Nádobu so zmesou pošlite na tmavé miesto na 24 hodín.

Potom cesnakový nálev sceďte. Prilejte k nemu 2 lyžice kriedy. Potom pridajte tretinu čajovej lyžičky monofosfátu draselného. Všetko dobre premiešajte. Liek je pripravený na použitie.

Ako aplikovať hnojivo

Vzniknutý boľševník nie je potrebné riediť vo vode. Pod každý muškátový krík nalejte 50 ml cesnakového hnojiva. Potom rastlinu zalejte ako zvyčajne. Vďaka tejto záverečnej fáze hnojenia sa cesnaková infúzia rovnomerne rozloží na pôde. Muškáty tak budú môcť lepšie absorbovať všetky užitočné látky, ktoré potrebujú.

Jemnosti zalievania rastliny

Dôležité je nielen správne hnojenie, ale aj správne zalievanie pelargónie. Hlavnou vecou je, aby ste ju nevylievali. Na tento účel je potrebné použiť usadenú, filtrovanú alebo prevarenú vodu.

Mala by mať izbovú teplotu. Koniec koncov, studená voda môže spôsobiť problémy s koreňmi a tvrdá voda prispeje k vzniku bieleho povlaku na pôde.

Rastlinu zalievajte pravidelne a rovnomerne, pričom používajte kanvicu s tenkou výlevkou. Nezabudnite, že voda by nemala padať na listy muškátov. Takisto by sa nemala postrekovať. Zalievanie je potrebné len pre pôdu.

Vďaka používaniu cesnakového hnojiva a správne vykonávanej zálievke sa na každom kríku muškátov môže súčasne objaviť 10 až 15 stoniek kvetov. Výsledok je ohromujúci, však?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína...

Newsletter

Prečítaj si

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína...

Ak vidíte vedľa novorodenca nálepku s fialovým motýľom, mali by ste vedieť, čo to znamená.

Symbol fialového motýľa ste možno videli na pôrodníckom oddelení...
Romana
Romana
Volám sa Romana a pre mysmezeny.sk píšem niekoľko rokov. Milujem písať o vzťahoch a ezoterike. Okrem toho ma veľmi baví môj psík. 🥰

Istá žena videla svojho manžela plakať na dvore. Myslela si to najhoršie, vybehla von a videla, čo susedia urobili jej postihnutému manželovi.

Brittany Lynn Garrettová na vlastnej koži pozná, aké je to mať manžela v ozbrojených silách. Christopher bol vždy oddaný svojej krajine, ale práve vojna...

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne a otvorene prehovorila o svojom rozhodnutí nemať deti vo videu na TikToku. Žiaľ, musela zverejniť aktualizáciu,...

Manželstvo Richarda Gerea s o 33-ročnou mladšou manželkou, ktorá kedysi spávala na ulici, má „silnú karmickú energiu“

Po tom, čo Richardovi Gerovi stroskotali prvé dve manželstvá, sa herec rozhodol, že sa už nebude zapájať do srdcových záležitostí a mať ďalšie deti,...
Verified by MonsterInsights