Prečo sú babičky v živote vnúčat nenahraditeľné? O tomto bode skoro nikto nehovorí

Babičky sú pre rozvoj svojich vnúčat nenahraditeľné. Tento vývoj ešte posilňuje osobitné puto, ktoré spája dieťa s babičkou. Paradoxne, toto puto sa v dnešnej dobe ešte posilňuje, pretože doba sa definitívne zmenila.

Životné tempo sa zdá byť horúčkovitejšie ako kedykoľvek predtým, čo sa nevyhnutne odráža na rodine. Napriek tomu existuje mnoho dôvodov, prečo sú staré mamy v živote svojich vnúčat nenahraditeľné.

Spomínate si na krásne chvíle, ktoré ste prežili so svojimi babičkami, a nie je vôbec zvláštne, že sa v ich blízkosti cítite tak dobre. V skutočnosti nám ich láskavá prítomnosť prináša mnoho výhod. Poďme sa na ne pozrieť:

Prítomnosť babičky je zdrojom výnimočných okamihov.

Babičky zohrávajú dôležitú úlohu vo vývoji svojich vnúčat vďaka flexibilite, ktorou sa odlišujú od rodičov. Babičky sú oveľa viac prítomné, keď už nepracujú. A to je jeden z dôvodov, prečo s ňou deti trávia niektoré víkendy a prázdniny. Vzťah, ktorý sa rozvíja medzi babičkami a ich vnúčatami, je teda často vzťahom oddychu a voľného času.

Z významnejšieho hľadiska sa deti odpútajú od každodenného života a cítia sa ako v útočisku. Babičky majú s rodičovstvom bohaté skúsenosti. V porovnaní s rodičmi majú väčší rozhľad a dokážu lepšie riešiť náročné alebo konfliktné situácie. Keďže sa od nich neočakáva, že budú hrať úlohu rodiča, nemusia byť autoritatívne alebo kazateľské. V dôsledku toho sú vo všeobecnosti tolerantnejší ako rodičia. Niet divu, že s nimi ako s deťmi radi trávime viac času.

Vzťah medzi starými rodičmi a ich vnúčatami je jedinečný.

Zvyk vytvorený vo vzťahu dieťa – babička sa stáva priaznivým pre výnimočné chvíle. Či už ide o čas strávený pri nejakej aktivite alebo jednoducho doma, dieťa získava spomienky, ktoré ho neskôr zahrejú pri srdci.

Zvedavé deti si zo svojich cenných zážitkov odnášajú životné lekcie. Aj keď deti vyrastú a medzi nimi a babičkou sa vytvorí priepasť, pretože ich záujmy vedú inam, babička zostáva prítomná. Jej slová vyznievajú láskavo a jej upokojujúci tón sa vyrovná len jej želaniu zachovať rodinný zväzok.

Kľúčová úloha starých mám v rodine

Vzhľadom na veľmi odlišné podmienky v 17., 18. a 19. storočí je dnes situácia veľmi odlišná. Vtedy blízky vzťah medzi dcérou a matkou dával matke možnosť odovzdávať rady, ako vychovávať dieťa. Dnes je však prístup k liekom jednoduchší, takže vplyv starej mamy je menej dôležitý, ale nie menej podstatný.

A každý deň si to môžeme pripomínať. Babičky prispievajú k výchove dieťaťa. Mnohé novopečené matky žiadajú svoje staré mamy, aby im pomohli v prvých týždňoch po narodení dieťaťa.

Keď staré mamy pomáhajú svojim dcéram v dňoch po narodení dieťaťa, môžu si oddýchnuť a užívať si kvalitnú podporu. V prípadoch, keď rodičia nemôžu požiadať o pomoc opatrovateľky, starí rodičia sa veľmi radi postarajú o ich deti. V neposlednom rade starostlivosť o vnúčatá umožní starým rodičom aj dlhší život.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prečo sú babičky v živote vnúčat nenahraditeľné? O tomto bode skoro nikto nehovorí”