Príklady pre školákov, v ktorých sa 9 z 10 dospelých pomýli

Aj keď nemáte radi matematiku a inklinujete k humanitným predmetom, učenie matematiky je užitočné. Pomáha žiakom rozvíjať logické a analytické myslenie a zlepšuje ich pamäť. Aj dospelí, ktorí už dlho chodia do školy, urobia dobre, ak sa aspoň občas odučia matematické úlohy a príklady, aby si rozohriali mozog. Urobte to teraz.

Jednoduché matematické úlohy na premýšľanie

Redakcia napadyarady.sk pre vás pripravila niekoľko zaujímavých matematických úloh. Na prvý pohľad na nich nie je nič zložité. Mnohí dospelí si však nevedia rady s tým, čo majú robiť.

Výsledkom je, že sa pri riešení pomýlia. Žiaci, ktorí si ich celý čas precvičujú, ich zvládnu oveľa ľahšie. Vyskúšajte, či ich dokážete vyriešiť bez problémov. Spomeňte si na svoje školské hodiny matematiky.

Príklad 1
Túto matematickú úlohu možno vyriešiť pomerne ľahko, ak správne pochopíme postupnosť operácií. Aspoň žiaci v škole rýchlo nájdu správnu odpoveď. Budú to však rovnako ľahko vedieť aj rodičia?

Príklad 2
Ďalší príklad, ktorý vás môže zavádzať. Stačí, aby ste si nevšimli dôležitý matematický znak a správnu odpoveď nenájdete. Odporúča sa čo najpozornejšie si pozrieť kroky v tomto príklade. Spomeňte si, čo vás učili v škole na hodinách matematiky.

Odpovede na matematické úlohy

Príklad 1
V tomto príklade si len zapamätajte, že najprv platia pravidlá pre násobenie a delenie. To znamená, že najprv treba násobiť: 9 * 9 = 81 a potom deliť: 9 : 9 = 1. Potom výsledok predchádzajúcich operácií sčítajte: 81 + 1 = 82. Zvyšné sčítanie a odčítanie môžeme vynechať, pretože neovplyvnia riešenie. Odpoveď je -82.

Príklad 2
Samozrejme, v takýchto príkladoch je potrebné začať riešiť najskôr operácie v zátvorkách. Najprv vynásobte 2 * 0 = 0. Potom vykonajte sčítanie 2 + 0 = 2. Potom vykonajte násobenie zátvoriek s číslom pred nimi: 2 * 2 = 4. Potom vykonajte sčítanie na začiatku príkladu: 2 + 4 = 6. Posledný úkon nemá zmysel, pretože jeho výsledkom bude 0. Riešenie úlohy je teda -6.

Tieto matematické úlohy vám pomôžu pretriasť vaše myslenie. Práve to potrebuješ na osvieženie pamäti. Vedci navyše tvrdia, že tento druh cvičenia pomáha chrániť mozog pred vážnymi ochoreniami, ako je napríklad demencia. Cvičte svoju myseľ častejšie. Je to pre vás dobré.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Príklady pre školákov, v ktorých sa 9 z 10 dospelých pomýli”