Slobodná vdova večerala sama v reštaurácii, ale nevedela, že ju pozorujú traja chlapi sediaci neďaleko.

Pre mnohých z nás pandémia a karanténa ukázali, aké dôležité je, aby ľudia komunikovali a necítili sa sami. Dobré psychické zdravie je mimoriadne dôležitým aspektom ľudskej pohody, ale život si niekedy diktuje svoje vlastné pravidlá.

Osemdesiatročná Eleanor Bakerová je jednou z mnohých starších ľudí, ktorým v živote veľmi chýba najjednoduchší ľudský kontakt.

Obzvlášť osamelo sa cítila, keď jej zomrel manžel a ona zostala žiť sama so svojím šteniatkom.

Hoci Eleanorina rodina je veľmi početná, všetci jej príbuzní sú roztrúsení po celej krajine, takže fyzicky nie je možné sa s nimi často stretávať. Miestna reštaurácia s grilom priťahuje širokú škálu ľudí, pretože všetci sem chodia kvôli skvelému jedlu.

Eleonóra rada obedovala a večerala v tejto reštaurácii, preto si často musela vystačiť sama. Jedného večera, keď sedela a jedla sama, si ju všimli traja mladí muži čiernej pleti, ktorí sedeli pri vedľajšom stole. Jeden z mladíkov, Jemario, si všimol osamelú starenku a v duchu mu bolo smutno.

Vždy chcel v živote urobiť niečo dobré, ale keďže nebol ani bohatý, ani talentovaný, jediné, čo mohol urobiť, bolo ponúknuť Eleanor svoju spoločnosť. Žena bola veľmi prekvapená, ale nestratila náladu a ochotne ponúkla mladému mužovi miesto. Bola veľmi vďačná a tešila sa, že spoznala niekoho nového.

Eleanor si nepamätala, kedy naposledy strávila takýto nádherný večer v skvelej spoločnosti. Onedlho už všetci sedeli okolo stola a užívali si výborné jedlo a nekonečné rozhovory. Bol to úžasný zážitok nielen pre starú dámu, ktorá si našla nových priateľov, ale aj pre chlapcov, ktorým sa Eleanor stala blízkou a milou ako skutočná babička.

Dokázala chlapcov zaujať svojimi životnými príbehmi, ktorých mala stará pani veľa, a chlapci sa s ňou podelili o svoje zážitky zo súčasnosti.

Na konci večera sa všetci rozhodli, že zostanú v kontakte, čo bolo pre osamelú starú pani nádherným odkazom. Možno sa niekomu zdalo zvláštne, že sa mladí muži spriatelili so starou pani, ale vek je len číslo a všetci sme rovnakí.

Niektorí s takými, iní s inými skúsenosťami. Chlapci priznali, že to najmenej, čo môžu pre druhého človeka urobiť, je venovať mu čas, pozornosť, starostlivosť a lásku.
Reportáž v anglickom jazyku o jedinečnom priateľstve medzi starou pani a chlapcami:

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Slobodná vdova večerala sama v reštaurácii, ale nevedela, že ju pozorujú traja chlapi sediaci neďaleko.”