Stav 9-týždňového dievčatko sa po diagnostikovaní ťažkej choroby zhoršil, preto jej otec daroval pečeň. Takto vyzerá dnes

Každý rodič chce pre svoje dieťa jedno: šťastný a zdravý život.

Mike a Kailey Pillmanovci sa tešili z narodenia svojej dcéry Autumn, ale len deväťtýždňovej Autumn diagnostikovali atréziu žlčových ciest, čo môže viesť k cirhóze pečene a v prípade neliečenia môže byť smrteľné.

Skôr ako mohla osláviť svoje prvé narodeniny, Autumn bojovala o život.

„Nedokážete si predstaviť, že by ste sledovali, ako sa vám dieťa zhoršuje pred očami, a cítili sa úplne bezmocní,“ povedala Kailey.

Spolu s Mikom sa okamžite pustili do akcie, pretože vedeli, že čas na nájdenie potrebnej starostlivosti pre Autumn je obmedzený. Vedeli, že Autumn možno bude potrebovať transplantáciu pečene, a tak zisťovali, kam by ju mohli vziať na transplantáciu.

„Keď sme si urobili malý prieskum a videli sme, že UPMC (nezisková zdravotnícka spoločnosť) je jednou z možností, otvorilo nám to oči a dodalo nádej v čase, keď sa Autumnin stav naozaj začal zhoršovať,“ povedal Mike.

Kailey a Mike si zbalili svoje veci v St. Louis a odleteli do Pensylvánie, aby sa stretli s tímom detskej nemocnice UPMC. Tamojší lekári zistili, že Autumn skutočne potrebuje transplantáciu pečene, a jej otec vedel, že je to príležitosť zachrániť jej život. Mike sa stal živým darcom pre Autumn a po mnohých testoch a vyhodnoteniach sa obaja zhodli na operácii.

Pri transplantácii pečene od žijúceho detského darcu sa odoberie časť zdravej pečene od člena rodiny, priateľa alebo dokonca altruistického darcu a transplantuje sa dieťaťu, aby nahradila jeho nezdravú pečeň.

Je to možné, pretože pečeň má jedinečnú schopnosť regenerácie alebo dorastania. Vďaka tejto možnosti môže dieťa dostať orgánovú transplantáciu skôr, ako keby čakalo na orgán od zosnulého darcu.

UPMC je jedným z prvých a najskúsenejších transplantačných centier v krajine a je národným lídrom v transplantácii od žijúceho darcu, špecializuje sa na všetky formy transplantácie pečene u detí, čo znižuje úmrtnosť na čakacej listine.

UPMC je hrdé na udržiavanie otvorenej komunikácie s lekárom, ktorý sa stará o dieťa pred transplantáciou, počas nej a po nej – a ich tím transplantačných chirurgov a špecialistov je k dispozícii 24 hodín denne, aby odpovedal na otázky a riešil problémy.

„Nebol to jednoduchý proces, ale organizácia urobila všetko, čo bolo v jej silách, a poskytla nám všetky potrebné zdroje, aby zákrok prebehol čo najhladšie,“ povedala Kailey.

Operácia Mikea a Autumn bola tiež úspešná a ich rodina teraz prosperuje. Sú nesmierne vďační, že majú späť svoje šťastné, zdravé a energické dievčatko. „Nebyť lekárov a personálu v UPMC, myslím, že Autumn by teraz nebola nažive,“ povedala Kailey.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Stav 9-týždňového dievčatko sa po diagnostikovaní ťažkej choroby zhoršil, preto jej otec daroval pečeň. Takto vyzerá dnes”