Tento trik potrebujete vedieť, aby ste sa mohli brániť. Tu je návod, ako účinne odraziť útočníka

V situáciách ohrozenia je kľúčovým prvkom obrany prekvapiť útočníka a konať rýchlo, čo ho môže prinútiť vzdať sa ďalšieho útoku. Existuje viacero sebaobranných techník, ale jedna z nich je mimoriadne účinná a univerzálna a môžu ju používať ľudia s rôznou úrovňou fyzickej zdatnosti. Tu je ich postup.

Takto sa budete brániť

V dnešnom svete plnom nepredvídateľnosti a hrozieb je schopnosť brániť sa cennejšia ako kedykoľvek predtým. Či už sa vraciate domov neskoro v noci, cestujete na neznáme miesta alebo sa jednoducho chcete cítiť bezpečnejšie vo svojom každodennom živote, znalosť základných techník sebaobrany môže predstavovať rozdiel medzi bezpečnosťou a nebezpečenstvom.

Zoči-voči potenciálnemu nebezpečenstvu rozhoduje o účinnosti obrany nielen fyzická sila, ale predovšetkým rozhodné konanie a rýchle myslenie. Toto sú vedomosti, ktoré môžu zachrániť životy a ich učenie si nevyžaduje roky tréningu.

1. Hlasný výkrik „STOP!“ alebo „POMOC!“

  • Keď sa cítite ohrození, použite svoj hlas ako zbraň. Hlasný, pevný výkrik „STOP!“ alebo „POMOC!“ dokáže zaskočiť útočníka a dá vám vzácne sekundy na ďalšiu obrannú akciu.
  • Pozornosť okolia má upútať aj hlasný krik, ktorý môže odstrašiť útočníka, ktorý sa bojí zásahu.

2. Uplatnenie obranného postoja

  • Postavte sa pevne, nohy na šírku ramien, jednu nohu mierne vpredu. Zdvihnite ruky do výšky tváre, dlane otvorené smerom k útočníkovi. Tento postoj ukazuje, že nie ste ľahkým cieľom a ste pripravení brániť sa.
  • Zostať pokojný a istý v tomto postoji môže útočníka ešte viac zmiasť.

3. Použitie predmetov ako obranných prostriedkov

  • Ak máte bezpečnostnú píšťalku, použite ju. Hlasný, prenikavý zvuk môže útočníka odradiť.
  • V situáciách, keď nemáte špeciálne obranné nástroje, použite kľúče, mobilný telefón alebo iné tvrdé predmety na zvýšenie sily vašej obrany.

4. Útek je najlepšia obrana

  • Pamätajte, že hlavným cieľom sebaobrany je udržať sa v bezpečí, nie poraziť útočníka. Ak máte možnosť uniknúť, využite zmätok spôsobený vašou reakciou a utekajte čo najrýchlejšie.

5. Udržiavanie v pohode

  • V nebezpečných situáciách je mimoriadne dôležité ovládať emócie a zachovať si chladnú hlavu. Precvičte si dýchacie techniky a vizualizácie, ktoré vám pomôžu zostať pokojnými v stresových situáciách.

Pamätajte, že najlepší spôsob, ako sa brániť, je vyhýbať sa nebezpečným situáciám a správať sa vedome a bezpečne.

V prípade konfrontácie však technika zvukového poplachu v kombinácii s obranným postojom dokáže útočníka efektívne prekvapiť a dať vám šancu vyhnúť sa ďalšiemu nebezpečenstvu.

Cvičenie a zapamätanie si základných techník sebaobrany môže výrazne zvýšiť váš pocit bezpečia.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tento trik potrebujete vedieť, aby ste sa mohli brániť. Tu je návod, ako účinne odraziť útočníka”