Väčšina dámskych nohavičiek má v spodnej časti malé vrecko a nikto pravdepodobne neviete, na čo slúži. Toto je odpoveď

Na niektoré otázky ešte stále nepoznáme odpovede. Záhada okolo užitočnosti tejto malej kapsičky vo vnútri nohavičiek je jednou z nich. Napriek tomu tento šev nie je bezvýznamný a má svoj účel.

Nohavičky sú nevyhnutnou súčasťou spodnej bielizne, aby sa zabránilo treniu o oblečenie. Nie každý si však uvedomuje význam malého vrecka v ich vnútri.

Vagína je orgán, ktorý sa čistí sám

Zatiaľ čo niektoré ženy sa dobrovoľne rozhodnú nenosiť podprsenku z rôznych dôvodov, pri nosení tesného oblečenia sú nohavičky nevyhnutné. A to z dobrého dôvodu:

hoci sa vagína čistí sama, niektoré prvky môžu ohroziť jej hygienu. Medzi ne patrí potenie, ktoré podporuje výskyt a rozvoj plesní zodpovedných za mykózu. Táto spodná bielizeň je preto zárukou ochrany tejto krehkej intímnej oblasti, ktorá je náchylná na podráždenie.

A má na to dobrý dôvod, táto tkanina tiež zabraňuje vonkajšiemu treniu s niektorými priliehavými odevmi.

Ako ste si možno všimli, táto spodná bielizeň často obsahuje malé vrecko vo vnútri. V súčasnosti len málo ľudí vie, na čo vlastne slúži. Napriek tomu jeho existencia nie je taká banálna, ako sa zdá.

Ešte lepšie je, že je mimoriadne užitočná. Rovnako ako toto malé vrecko, aj to na prednej strane džínsov je skutočnou pastvou pre oči. Rovnako ako táto podšívka, aj jej prítomnosť na týchto obľúbených nohaviciach má svoj dôvod.

Ochranná podšívka pre intímnu zónu

Ako sa volá toto malé vrecko? Klin. Tento malý šev uprostred spodnej bielizne slúži na veľmi užitočný účel. Spravidla je vyrobený z bavlny a chráni intímnu oblasť pred odieraním, ktoré môže spôsobiť podráždenie a svrbenie. Klin je obzvlášť užitočný, keď sú nohavičky vyrobené z dráždivého materiálu, ako je polyester alebo čipka, ale nielen to.

Tento malý kúsok látky, ktorý pokrýva spodnú časť, čo chráni pred odieraním, zároveň absorbuje všetko, čo by mohlo byť živnou pôdou pre patogénne organizmy, ako sú napríklad plesne.

Vytvára štít medzi nohavičkami a výtokom a pomáha udržiavať intímnu oblasť suchú. Šev, ktorý pomáha udržiavať hygienu tejto časti tela, ktorá je kvôli sliznici obzvlášť zraniteľná. Vagína je orgán s mnohými osobitosťami. Je dôležité, aby ste si ich v záujme svojho zdravia uvedomovali.

Ako si môžete osvojiť správnu intímnu hygienu?

Doktor vysvetľuje, ako zabezpečiť dobré zdravie vagíny. Odborník zdôrazňuje, že na rozdiel od toho, čo si väčšina ľudí myslí, oplachovanie tejto oblasti čistou vodou nestačí.

Mení sa tým hydrolipidický film kože, ktorý bráni odparovaniu vody, čo vedie k dehydratácii vulvy,“ vysvetľuje odborník na infekcie. Namiesto toho odborník odporúča umývanie dermatologickou tyčinkou, teda prípravkom, ktorý neobsahuje mydlo.

Ďalšou alternatívou je kúpa intímneho gélu, ktorý ľahko nájdete v drogériách. Tie sú vhodné na sliznice, ktoré môžu reagovať na tesne priliehajúce oblečenie.

Umývanie stačí raz denne

Lekár odporúča zakázať používanie sprchovacích kúpeľov, ktoré môžu zhoršiť príznaky tých, ktorí trpia mykózou alebo vaginálnou suchosťou. Pokiaľ ide o marseillské mydlo, vysvetľuje, prečo by sa rozhodne nemalo používať na očistu. „Je príliš agresívne a vysušujúce pre intímnu oblasť,“ varuje.

Netreba trvať na umývaní niekoľkokrát denne, pretože na optimálnu hygienu stačí raz. Odborníci odporúčajú umývanie rúk, aby sa predišlo podráždeniu a začervenaniu.

Na udržanie dobrej intímnej hygieny existuje 7 tipov, ktoré si môžete osvojiť vo svojej každodennej rutine.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Väčšina dámskych nohavičiek má v spodnej časti malé vrecko a nikto pravdepodobne neviete, na čo slúži. Toto je odpoveď”