Viete načo je táto diera na boku notebooku? Používajú ju hlavne v predajniach. Robí dôležitu vec

Spomedzi všetkých pripojení, ktoré váš notebook má, ste si pravdepodobne všimli rôzne porty USB 3.0, konektor HDMI, širokopásmový ethernetový kábel a možno aj port Lightning.

Možno ste ho však nikdy nepoužili, ale na pravej alebo ľavej strane vášho notebooku je ešte jeden otvor. Priznávame, často zostáva nepovšimnutá, ale má veľmi špecifický účel. Zistite, ako funguje.

Na čo slúži bezpečnostný konektor Kensington?

Bezpečnostný konektor Kensington sa zvyčajne nachádza na jednej z dvoch strán mnohých notebookov. Jeho účel nie je zďaleka zbytočný, pretože zabraňuje odcudzeniu zariadenia. V skutočnosti bol tento malý otvor pomenovaný na počesť jeho výrobcu, ktorý sa rozhodol svoj vynález nepatentovať, aby ho mohli využívať aj ostatní.

Prečo majú notebooky zámok Kensington?

Bezpečnostný slot Kensington sa nachádza na mnohých prenosných počítačoch. Umožňuje pripevniť zariadenie k inému predmetu a zabrániť tak pokusu o krádež. Niekoľko základných informácií: dizajn pochádza z roku 1999 a bol vyvinutý značkou, ktorá vyrába zámky na bicykle. V priebehu rokov sa tento vynález vyvinul na možnosť zabezpečenia notebookov a iných elektronických zariadení.

Dobré vedieť: Niektorí výrobcovia sa rozhodli neintegrovať tento uzamykací otvor do svojich zariadení, najmä do Macbookov Apple a notebookov Microsoft „Surface“. Hoci tento mechanizmus nie je integrovaný, na zabezpečenie zariadenia môžete použiť niektoré externé zámky Kensington.

Ako používať bezpečnostný konektor Kensington?

Tento mechanizmus zahŕňa štrbinu v notebooku (alebo inom zariadení) a valcovú uzamykaciu hlavicu pripojenú ku kovovému káblu potiahnutému gumou. Zámková hlava je potom pripojená k zásuvke a zabezpečená pomocou kľúča alebo kombinácie čísel. Druhý koniec kábla možno pripojiť k akémukoľvek nepohyblivému predmetu.

Toto riešenie však nie je spoľahlivé, pretože kábel a dokonca aj uzamykaciu hlavicu možno jednoduchým nástrojom prerezať. Treba však priznať, že šanca, že sa prípadný zlodej odváži na verejnosť bez toho, aby vzbudil pozornosť, je stále malá.

Vo väčšine scenárov je to teda solídna funkcia na zabezpečenie notebooku. Je to tiež dobrý spôsob, ako môžu majitelia obchodov chrániť svoje zariadenia pred zlodejmi.

Samozrejme, ak plánujete používať svoj notebook len doma alebo v kancelárii, tento nástroj pravdepodobne nebudete potrebovať.

Bude však veľmi užitočný, keď si ho vezmete von alebo na služobnú cestu.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Viete načo je táto diera na boku notebooku? Používajú ju hlavne v predajniach. Robí dôležitu vec”