Zvonku je to len starý letecký hangár. Vo vnútri na návštevníkov čaká veľmi príjemné prekvapenie. Denne sem chodí tisíce ľudí.

Keď snívame o tropickej dovolenke, dovolenka v Nemecku, asi 60 kilometrov od Berlína, nám určite neprichádza na um. Na juhu Berlína však starý a obrovský letecký hangár skrýva pod svojou kupolou presne to, čo sem denne priťahuje tisíce ľudí.

Budova s rozlohou 66 000 m² ukrýva tropický vodný a zábavný park, v ktorom si návštevníci môžu 24 hodín denne, 7 dní v týždni a po celý rok užívať konštantné 26-stupňové teplo, bazény a najväčší krytý dažďový prales.

Aj v najchladnejších mesiacoch roka si ľudia z celého Nemecka naďalej balia plavky a šľapky a utekajú z každodenného života do tropov. V každom ročnom období môže park naraz prijať až 6 000 návštevníkov a pre tých, ktorí nemajú niekoľko hodín voľna (a je tam čo robiť), je tu možnosť prenocovania.

Celá architektúra bola navrhnutá tak, aby kopírovala prírodný vzhľad pláží v Thajsku, Belize a na Samoe. Park je tiež plný tropickej divočiny, ktorú je nemenej zábavné pozorovať ako plávanie a šantenie v bazénoch.

Pre tých, ktorí dávajú prednosť intenzívnejším zážitkom, sú tu vodné šmykľavky, na jednej z nich sa dá spustiť rýchlosťou takmer 70 km za hodinu. V parku sa nachádzajú reštaurácie inšpirované plážovými barmi v trópoch. Na plážach sa nachádza množstvo stanov, ktoré si možno prenajať a dokonca využiť na prenocovanie.

Pre pohodlnejší pobyt sú k dispozícii hotelové izby s interiérmi, ktoré tiež pripomínajú dovolenku v Thajsku alebo na Bali. Park nekončí pri hangári – v priebehu rokov sa areál rozšíril o vodné aktivity a ubytovanie na veľkú plochu okolo hangáru. Nachádzajú sa tu dokonca aj atrakcie pre nadšencov surfovania.

Iste, nedá sa to porovnať so skutočnou dovolenkou v trópoch, ale stále je to šialene populárne. Od roku 2004, keď park otvoril svoje brány, ho navštevuje čoraz viac ľudí. Je ľahké pochopiť prečo – cesta k moru, do Thajska či inej obľúbenej destinácie vás môže výjsť poriadne draho. Ceny leteniek tiež nikdy neboli obzvlášť nízke a dostupné pre každého.

Návšteva parku stojí od 45 eur na osobu a deň. Toto miesto je ideálnym kútikom pre tých, ktorí majú jeden, dva alebo tri dni a chcú podobný efekt – teplo, palmy, pláž, zábava, prechádzky dažďovým pralesom atď

Pozrite si zábery parku vo videu v angličtine:

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zvonku je to len starý letecký hangár. Vo vnútri na návštevníkov čaká veľmi príjemné prekvapenie. Denne sem chodí tisíce ľudí.”