Čo nerobiť pred zrkadlom? Toto sú najväčšie slovenské znamenia a povery

Nie je tajomstvom, že zrkadlo má skutočne magické vlastnosti. V rôznych častiach sveta sa používalo na rituály a kúzla. V niektorých prípadoch môže zrkadlový odraz dokonca fungovať ako portál do posmrtného života. Ďalej vám redakcia časopisu mysmezeny.sk prezradí, čo by ste nikdy nemali robiť pred zrkadlom.

Pamätajte, že zrkadlo – to nie je len atribút interiéru. Ovplyvňuje energetické pole človeka a priťahuje do jeho života ako pozitívne, tak aj negatívne aspekty. Nie nadarmo ezoterici tento objekt aktívne využívajú vo svojich praktikách. Buďte opatrní a dodržiavajte nižšie uvedené odporúčania.

Čo nerobiť pred zrkadlom: 7 upozornení

Predpokladá sa, že zrkadlo je pre ľudské oči neviditeľnou hranicou dvoch svetov – reálneho a nadpozemského. Ovplyvnením energetického poľa človeka môže zrkadlo zmeniť jeho budúcnosť.

Nepozerajte sa do zrkadla po zotmení

Naši predkovia verili, že zrkadlo je oknom do „nevyjadreného sveta“ entít, ktoré z nás vyťahujú všetky sily a spôsobujú nevysvetliteľné zážitky. Keďže v noci sú zlé entity najsilnejšie, s nástupom tmy sa neodporúča pozerať sa na seba do zrkadla. Obzvlášť opatrní by ste mali byť medzi 00:00 a 03:00 hodinou. Z tohto dôvodu je tiež zakázané umiestniť zrkadlo v spálni.

Nepozerajte sa do zrkadla, ak je v dome mŕtva osoba

Predpokladá sa, že ľudská duša odchádza do iného sveta nie okamžite. Istý čas je medzi živými, drahými ľuďmi, vo svojom dome. Naši predkovia verili, že duša namiesto odchodu do sveta duchov môže omylom „vstúpiť“ do zrkadla. Preto sa zrkadlá v takýchto prípadoch často zakrývali látkou. Podľa niektorých veštieb – pred pohrebom, podľa iných – po 40 dňoch.

V zrkadle sa nesmú odrážať negatívne emócie.

Pred zrkadlom neplačte, nenadávajte a nerozčuľujte sa. Tento predmet ako špongia absorbuje všetko za sebou a vracia nám rovnaký energetický náboj, ale s ešte väčšou silou. Neukazujte zrkadlu svoje slzy, agresivitu a zatrpknutosť.

V žiadnom prípade nehovorte svojmu odrazu o chorobách, nedostatkoch, ťažkých životných situáciách, nedostatku peňazí a bolestiach srdca. V opačnom prípade budete čeliť ešte väčšiemu utrpeniu. Skúste sa na svoj odraz častejšie usmievať, chváliť sa, hovoriť afirmácie, svoje túžby a silné stránky.

Nepribližujte sa k zrkadlu s novorodencom

Bábätká majú mimoriadne slabé biopole, takže energeticky sú tieto deti náchylné na akýkoľvek negatívny vplyv nadpozemských síl. Od dávnych čias existoval zvyk: ak sa v dome objavilo dieťa, všetky zrkadlá boli skryté.

Energeticky sú deti veľmi zraniteľné, preto sa ich snažte chrániť pred vplyvom zrkadiel, najmä v spánku. Pamätajte: detská postieľka by nikdy nemala byť umiestnená v blízkosti zrkadla.

Nepozerajte sa do zrkadla súčasne s niekým iným

Zrkadlo odráža nielen naše zjavné emócie, ale aj naše skryté pocity, myšlienky a túžby. Ak iná osoba voči vám cíti závisť alebo hnev, zrkadlo môže túto negatívnu emóciu ľahko preniesť na vás.

Nepoužívajte starožitné zrkadlá

V zrkadle sa hromadia všetky informácie, ktoré sa v ňom kedy odrazili. Preto chcieť si kúpiť starožitné zrkadlo je vo svojej podstate zlý nápad. Nie je známe, akí boli predchádzajúci majitelia: ich životný štýl a rodinné vzťahy.

Takisto nie je známe, aké nálady alebo udalosti sa odrážali v konkrétnej ploche zrkadla. Všetka táto nahromadená energia sa automaticky prenesie do vášho domova. Ak si nechcete do svojho života priniesť zrazeninu cudzích problémov a utrpenia, vyhnite sa starožitným zrkadlám.

Nejedzte pred zrkadlom

Za starých čias sa hovorilo, že takto môžete „zjesť“ všetky dobré veci – svoju myseľ, krásu a zdravie. Či je to pravda, alebo nie, záleží len na vás. Je však lepšie neriskovať.

Súhlasím, zrkadlo – mimoriadne nezvyčajný predmet, so svojím vnútorným energetickým životom a tajomstvami. Ak s ním budete správne komunikovať – aspoň sa na svoj odraz len usmievať, naplní vás a váš domov len pozitívnou energiou. A čo robiť, ak vám bankomat zobral kartu, sa dozviete tu.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čo nerobiť pred zrkadlom? Toto sú najväčšie slovenské znamenia a povery”