back to top
sobota, 20 apríla, 2024

Je upratovanie v nedeľu hriech? Odpoveď kňaza vyvolalo búrku medzi ľuďmi

Je upratovanie v nedeľu hriech? V dnešnom svete, kde sa hranice medzi jednotlivými dňami v týždni stierajú pod ťarchou nekonečných povinností, dostáva táto otázka nový význam. Otec Sebastián Picur, známy riešením dilem viery na TikToku, odpovedá na otázku používateľky internetu práve na túto tému.

Je upratovanie v nedeľu hriech?

V našom rýchlom a rušnom svete je niekedy ťažké nájsť si chvíľku na oddych. Často zabúdame, že každý deň v týždni má svoj význam a že nedeľa je už po stáročia osobitným dňom venovaným odpočinku a zotaveniu.

Moderná doba tieto hranice stiera a núti nás byť neustále aktívnymi, bez ohľadu na čas a deň. V súvislosti s týmito modernými výzvami sa nedávno objavila otázka, ktorá vyvolala širokú diskusiu medzi používateľmi sociálnych sietí a týkala sa upratovania v nedeľu.

Pri riešení tejto otázky nemožno opomenúť postavu pátra Sebastiána Picura, ktorý už viackrát pomohol používateľom internetu pri riešení ich dilem týkajúcich sa katolíckej viery.

Tentoraz sa na platforme TikTok objavila otázka od ženy, ktorá chcela vedieť, či vykonávanie domácich prác v nedeľu predstavuje hriech. Odpoveď duchovného, jasná a pevná, vyvolala medzi používateľmi tohto média značný rozruch.

Duchovný pripomenul, že nedeľa má byť dňom odpočinku a zotavenia, a preto ak upratovanie nie je nevyhnutnosťou, treba ho odložiť na iný deň. „Uvoľnite sa, spomalte, svet sa nezrúti,“ poučil duchovný a pripomenul dôležitosť voľného času a odpočinku v našom živote.

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @fp_faustynki.love #niedziela #sprzatanie #przykazanie ♬ nhạc nền – cover_piano – its.duysexbabminton

Toto posolstvo je dôležitou pripomienkou hodnôt, ktoré sa v dnešnej dobe často zanedbávajú. Žijeme v neustálom zhone a často zabúdame na potrebu odpočinku a reflexie. Nedeľa, deň tradične venovaný rodine a viere, sa stáva príležitosťou spomaliť a zamyslieť sa nad tým, čo je v živote skutočne dôležité.

V odpovedi otca Picura je obsiahnutá univerzálna zásada, ktorá platí nielen pre veriacich jedného náboženstva, ale pre každého, kto hľadá rovnováhu medzi prácou a odpočinkom v každodennom kolotoči.

V posolstve sa zdôrazňuje, že hodnoty ako pokoj, rodina a voľný čas sú nevyhnutné na udržanie duševného a fyzického zdravia.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Newsletter

spot_img

Prečítaj si

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Orechové listy sú liečivým zázrakom prírody – môžete nimi vyliečiť až 15 vážnych ochorení

Asi väčšina ľudí pozná prospešné vlastnosti vlašských orechov, ale...
Romana
Romana
Volám sa Romana a pre mysmezeny.sk píšem niekoľko rokov. Milujem písať o vzťahoch a ezoterike. Okrem toho ma veľmi baví môj psík. 🥰
spot_imgspot_img

Prežil klinickú smrť a opísal, čo videl v posmrtnom živote – „Ako keby som bol v ríši duchov“

Článok o zážitku Kevina Hilla na prahu smrti a jeho návrate do života sa stal populárnym v britskej tlači. Hill, ktorý trpí vzácnou a...

Svetové predčasne narodené dieťa prekonalo 0% šancu na prežitie a tento rok oslávilo svoje tretie narodeniny.

Vtedy ste to ešte nevedeli, ale 6. júna 2020 sa Beth Hutchinsonová zapísala do histórie tým, že porodila predčasne narodené dieťa na svete. Táto novopečená...

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom internetu zdieľal so svojimi kolegami a tak sa mohla dostať až k nám. Otázku položili...
Verified by MonsterInsights