back to top
nedeľa, 21 apríla, 2024

Netušila, že je tehotná, kým nezačala rodiť v sanitke. Taký bol osud dieťaťa potom

27-ročná Chelsea Keenanová trpela jednej noci mučivými bolesťami chrbta, ktoré ju zobudili. Žena si kvôli bolesti, ktorá pripomínala predchádzajúci pôrod, zavolala záchranku. Ukázalo sa, že žena si neuvedomila, že je tehotná a čaká štvrté dieťa.


Bolo to po 32 týždňoch, keď Chelsea začala pociťovať určité príznaky. Jej menštruácia však bola stále pravidelná a nič tomu nenasvedčovalo. Žena mala pocit, že bolesť vychádza z jej slepého čreva.

Všetko sa to začalo ráno v polovici augusta.

Keď prišla pomoc, manžel Ryan sa práve vrátil z nočnej zmeny, ale kvôli obmedzeniam Covid-19 sa nemohol pripojiť k svojej manželke, takže musel zostať s deťmi.

Kým matka bola na polceste do nemocnice, personál sanitky musel pracovať intenzívnejšie, pretože žena cítila, že sa dieťaťu začína plaziť hlavička. Keď bolo všetko v poriadku, lekári jej novorodenca priložili k hrudi a ženu privítali.

To však nebol koniec príbehu a žena krátko na to privítala dieťa. Chlapček vôbec nevyzeral zdravo. Lekári čoskoro dieťa vzali a zabalili ho, aby ochránili orgány na vonkajšej strane tela.

„Nikdy predtým mi takto neodňali dieťa. V hrudi som cítila veľkú úzkosť,“ povedala Chelsea.

Žene pokojne vysvetlili situáciu a upozornili ju, že na všetko dohliadnu v nasledujúcich 24 hodinách. Po príchode do nemocnice ho prijali na novorodeneckú jednotku intenzívnej starostlivosti a lekári zhodnotili Eliotovu hmotnosť 2,32 kg a určili, že sa narodil predčasne približne v 35. týždni.

„Mala som pravidelnú menštruáciu, žiadne nevoľnosti, cítila som sa dobre a až do dňa pôrodu som nosila nohavice rovnakej veľkosti. Dnes ľuďom hovorím, že moje dieťa bolo naozajstný koláčik,“ hovorí Chelsea.

Žena zostala v nemocnici sama kvôli karanténe a o situácii informovala svojho manžela. Bolo to desivé. Dieťa našťastie prežilo noc a následne bolo prevezené do nemocnice, kde sa mu dostalo bezplatnej odbornej starostlivosti.

Lekári si nevedeli vysvetliť, prečo sa kosti ľavej nohy nevytvorili správne a ani žalúdočná stena dieťaťa sa nevytvorila správne. Okrem toho sa dieťa narodilo bez konečníka a nebude sa môcť normálne vyprázdňovať.

Keď malo dieťa mesiac, po operácii manželom povedali, že nesprávnu nohu budú musieť amputovať ešte pred prvými narodeninami.

Nastal aj moment, keď ho museli kŕmiť skúmavkami, aby zvýšili jeho rýchlo klesajúcu hmotnosť. Za svoj krátky život už absolvoval množstvo operácií.

„Elliot je bojovník a kým bude bojovať, budeme ho vždy podporovať a bojovať spolu,“ povedala rodina.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Newsletter

spot_img

Prečítaj si

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Orechové listy sú liečivým zázrakom prírody – môžete nimi vyliečiť až 15 vážnych ochorení

Asi väčšina ľudí pozná prospešné vlastnosti vlašských orechov, ale...
Romana
Romana
Volám sa Romana a pre mysmezeny.sk píšem niekoľko rokov. Milujem písať o vzťahoch a ezoterike. Okrem toho ma veľmi baví môj psík. 🥰
spot_imgspot_img

Prežil klinickú smrť a opísal, čo videl v posmrtnom živote – „Ako keby som bol v ríši duchov“

Článok o zážitku Kevina Hilla na prahu smrti a jeho návrate do života sa stal populárnym v britskej tlači. Hill, ktorý trpí vzácnou a...

Svetové predčasne narodené dieťa prekonalo 0% šancu na prežitie a tento rok oslávilo svoje tretie narodeniny.

Vtedy ste to ešte nevedeli, ale 6. júna 2020 sa Beth Hutchinsonová zapísala do histórie tým, že porodila predčasne narodené dieťa na svete. Táto novopečená...

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom internetu zdieľal so svojimi kolegami a tak sa mohla dostať až k nám. Otázku položili...
Verified by MonsterInsights