back to top
nedeľa, 21 apríla, 2024

Toto je 6 vecí, pred ktorými vás nedokáže ochrániť ani váš anjel strážny. Dávajte si pozor, čo si želáte

Anjeli sú bytosti veľkej moci, ktoré existujú vo všetkých náboženských učeniach a v rôznych formách. Existujú v inej dimenzii, mimo fyzického stavu, v ktorom existujú ľudia. Anjeli sú akýmsi nástrojom Stvoriteľa a môžu pôsobiť ako vyslanci medzi ľuďmi a Bohom.

Presný počet anjelov je však podľa teológov neznámy, sú ich „stovky miliónov“. Tieto názory sú založené na vízii apoštola Jána, ktorá je opísaná v Zjavení 5:11.

Anjeli majú mená, hoci ich nepoznáme. Môžu komunikovať medzi sebou aj s ľuďmi rôznymi spôsobmi. Môžu samostatne myslieť a mať slobodu voľby medzi dobrom a zlom. Existuje niekoľko kategórií anjelov s rôznou mocou a autoritou – archanjeli, serafíni, cherubíni a ďalší.

Anjeli nás obklopujú po celý náš život a sú pripravení pomôcť, keď ich o to požiadame. Niekedy sa môže zdať, že ich žiadame, no oni nám nepomáhajú. Pravda je taká, že anjeli nás vždy počujú, no môžu nám pomôcť až vtedy, keď im na to dáme povolenie.

Zasahujú iba v prípade priamej fyzickej ujmy alebo extrémnej nutnosti, vo všetkých ostatných prípadoch – len ak ich o to požiadame. Z tohto dôvodu je potrebné nielen povedať anjelom o našich problémoch, nádejach a túžbach, ale aj byť presvedčený o tom, že sa obraciame konkrétne na ich pomoc, či usmernenie.

Aj anjeli majú svoje limity. Ak sa vám zdá, že anjeli nepočúvajú vaše modlitby, možno ich žiadate o niečo, čo s nimi vôbec nesúvisí. Toto je 6 vecí, ktoré anjeli nemôžu urobiť.

  1. Anjeli nemôžu meniť univerzálne zákony

Napríklad, anjeli nemôžu zmeniť zákon karmy. V niektorých tradíciách sa tento zákon nazýva zákonom príčiny a následku, či zákonom kladov a záporov. Ide o akúsi rovnováhu duše. Ak človek nemá oprávnenie na získanie uzdravenia alebo daru, pretože má „karmický dlh“, resp. nedostatok pozitívnej karmy, anjeli nemôžu odmietnuť zákon karmy a dať mu požadované uzdravenie.

Osoba musí mať karmické právo na liečenie. To, čo anjeli môžu urobiť, aby človeku pomohli, je posielať formy milosrdenstva a súcitu nielen jemu, ale aj tým, ktorí s ním prichádzajú do kontaktu. Tým pomôžu človeku s menším odporom rýchlejšie „splatiť“ jeho karmický dlh.

Anjeli môžu tiež poskytnúť človeku príležitosti, ktoré mu umožnia vykonávať veci na to, aby si vytváral pozitívnu karmu, tá sa následne uloží do tzv. „karmickej banky“. Aj keď nám anjeli nemôžu pomôcť zmeniť univerzálne zákony, môžu nám pomôcť zvládnuť tieto situácie takým spôsobom, ktorý je pre nás a našu situáciu najvhodnejší.

  1. Anjeli nedokážu meniť Boží plán

Boh má pre každého z nás plán a všetky tieto plány sú tkané do božského plánu určeného pre celý vesmír. S našimi obmedzenými ľudskými schopnosťami nie sme schopní pochopiť všetkým detailom Božieho plánu. A hoci anjeli si sú vedomí jeho zámeru a dokážu ho pochopiť, nemôžu ho zmeniť.

Ak budeme žiadať niečo konkrétne, čo by si vyžadovalo zmenu tohto plánu, anjeli nebudú schopní túto požiadavku splniť.

Napríklad, ak prosba pozostávala z toho, aby sa človek presťahovať do Indie, ale Boží plán je, aby svoj život prežil v Spojených štátoch, anjeli to nemôžu zmeniť. To, čo môžu urobiť, je pomôcť mu realizovať svoj životný cieľ a pochopiť dôležitosť tejto úlohy v Božom pláne.

Existujú aj iné spôsoby, ktorými môžu anjeli pomôcť pri plnení prianí. Vždy to však budú robiť tak, aby sa tým daný plán nezmenil. Možno dostaneme odpoveď na modlitbu, ale nie tak, ako sme očakávali, preto sa môže stať, že to nebudeme vedieť rozpoznať.

  1. Anjeli nemôžu zmeniť Boží čas

Niekedy je odpoveďou na prosbu o pomoc: „Áno, ale teraz nie.“ S Božím plánom jednoducho musí všetko fungovať podľa Božieho času. Udalosti, ktoré sa musia stať, aby sa všetko správne usporiadalo na splnenie danej prosby, niekedy trvajú o niečo dlhšie, pretože sme všetci prepojení.

Je to rovnaké ako domček z karát – ak jednu kartu posunieme v nesprávnom čase, celý domček sa zrúti.

Anjeli analyzujú žiadosť a naplnia ju hneď, ako to čas dovolí. Medzitým nám pomáhajú tým, že vydávajú impulzy, informácie a príležitosti, ktoré nám pomôžu pripraviť sa na to, keď nastane ten správny čas. Niekedy musíme byť trpezliví a veriť, že anjeli vedia, čo robia.

  1. Anjeli vás nepotrestajú

Trest – ľudský výtvor. Anjeli nás nebudú súdiť za nič, čo sme kedysi povedali, cítili, mysleli alebo robili. Anjeli nás bezpodmienečne milujú a podporujú. Neodsudzujú a tým pádom ani netrestajú. Anjeli nás môžu usmerňovať v našej slobodnej vôli, aby sme si vybrali väčšie dobro. Ak sa však rozhodneme, že ich nechceme nasledovať, nebudú nás za to odsudzovať.

Anjeli sa nám snažia ukázať najkratšiu cestu pri dosahovaní našich prosieb, no v prípade, že sa rozhodneme ísť inou cestou, nič sa nedeje. Všetky cesty nás nakoniec privedú k bodu, kedy budeme plniť Boží plán.

Ak žiadame anjelov, aby nám pomohli pomstiť sa alebo potrestať iného človeka, určite to neurobia. Tým, že nesúdia nás, nebudú odsudzovať ani našich protivníkov.

  1. Anjeli nám nepomáhajú vyhnúť sa bolestivým životným lekciám

Anjeli nás nedokážu pretlačiť životom tak, aby sme sa vyhli bolestným životným situáciám. Niektoré lekcie sú jednoducho súčasťou plánu a nedá sa im vyhnúť, nech by sme sa akokoľvek snažili. Anjeli nám pomáhajú nadobudnúť ponaučenie, vďaka ktorému sa vieme v živote pohnúť ďalej.

Pomáhajú nám vidieť situáciu z iného uhla pohľadu; uvedomíme si, že sa z toho mame poučiť a dokážeme prijať aj tie najhoršie možné scenáre, ktoré sa v našom živote vyskytnú.

Anjeli nám môžu pomôcť v riadení našich emócií. Nechcú, aby nám niekto alebo niečo spôsobovalo bolesť, mnohí sa však zhodneme na tom, že je to nutné, pretože bez búrky by sme si nikdy nevedeli vážiť slnko.

  1. Anjeli nemôžu vstupovať do konfliktu bez povolenia

Anjeli nemôžu zasahovať do vašej slobodnej vôle alebo vôle iných ľudí. A my nemôžeme žiadať anjelov, aby zasahovali do života niekoho iného. Môžu to robiť bez povolenia konkrétnej osoby. Ak napríklad žiadame o pomoc pri uzdravovaní vzťahu, anjeli nám síce môžu pomôcť, ale druhá osoba vo vzťahu, by mala na istej úrovni tiež umožniť anjelom zasahovať do ich duševného plánu. Anjeli v takomto prípade môžu vyslať signál druhej osobe, ktorá im následne dá povolenie na pomoc. Anjeli nám tiež môžu pomôcť rásť a meniť sa tak, aby sme mali pozitívny vplyv nielen na náš vzťah, ale aj na nášho partnera.

Tento vplyv tak môže pomôcť zmeniť spôsob, akým anjeli reagujú na splnenie našej žiadosti týkajúcej sa vyliečenia vzťahov.

Veríme, že tento článok vám pomôže správne sformulovať prosby smerom k vašim anjelom!

zdroj: beliefnet.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Newsletter

spot_img

Prečítaj si

Makový tvarohový koláč z ingrediencií, ktoré má každý v chladničke. Chutí lepšie ako ten z cukrárne

Tu ani nepotrebujete syr. A ingrediencie sú veľmi lacné. Recept:Vezmite...

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...
Romana
Romana
Volám sa Romana a pre mysmezeny.sk píšem niekoľko rokov. Milujem písať o vzťahoch a ezoterike. Okrem toho ma veľmi baví môj psík. 🥰
spot_imgspot_img

Rodičia žiadajú, aby ich dcéra platila nájomné za bývanie doma, keďže nechodila na vysokú školu, a ľudia sa rozchádzajú v názore na cenu

Istý texaský pár rozdelil internet, keď prezradil, že od svojej dcéry, ktorá ukončila strednú školu, očakáva, že bude platiť nájomné. Erika a Cody Archieovci z...

Makový tvarohový koláč z ingrediencií, ktoré má každý v chladničke. Chutí lepšie ako ten z cukrárne

Tu ani nepotrebujete syr. A ingrediencie sú veľmi lacné. Recept:Vezmite si jedno balenie 20% tuku, druhé 30%.100 g cukru2 vajcia25 g hladkej múky50 g makukôra...

Prežil klinickú smrť a opísal, čo videl v posmrtnom živote – „Ako keby som bol v ríši duchov“

Článok o zážitku Kevina Hilla na prahu smrti a jeho návrate do života sa stal populárnym v britskej tlači. Hill, ktorý trpí vzácnou a...
Verified by MonsterInsights