piatok, 19 júla, 2024

„Ľudia hovoria, že moja brada je nechutná, ale mne sa páči byť ženou s chlpatou bradou.“

Gennevieve Vaillancourtová z kanadského Ontária si začala pestovať fúzy už ako tínedžerka, ale dlho sa ich snažila skrývať a holila sa každý druhý deň. Odkedy si však osvojila bradu, je oveľa šťastnejšia.

Gennevieve, ktorá má teraz 40 rokov, si ako 14-ročná všimla, že jej na boku tváre začal rásť hustý bokombrada, a nakoniec jej začali rásť fúzy a brada. V škole a neskôr v práci – kde pracoval v maloobchode – ho ľudia často nazývali nechutným a čudným a on sa zúfalo snažil zbaviť sa fúzov.

„V minulosti som strávil veľa času tým, že som sa hanbil za svoje fúzy a zúfalo som sa ich snažil skryť. V priebehu rokov som mala veľa negatívnych poznámok o mojich fúzoch,“ povedala Gennevieve, ktorá si nakoniec vypestovala vážny prípad nenávisti voči sebe a hanby za ne.

„Dostávala som negatívne komentáre od príbuzných a cudzích ľudí, ale väčšina z nich sa stala, keď som bola mladšia a keď som si ešte odstraňovala fúzy,“ povedala.

Vo veku 20 rokov sa dozvedela, že príčinou jej nadmerného ochlpenia je syndróm polycystických vaječníkov (PCOS), ale trvalo jej roky, kým sa naučila prijať samu seba. Chĺpky na tvári si holila a depilovala každý druhý deň, len nie denne, pretože jej pokožka bola príliš citlivá. Nakoniec to ovládlo celý jej život.

„Mala som pocit, že sa neustále skrývam, môj spoločenský život a kariéra boli postavené na dňoch holenia. Bolo to únavné, trápne a veľa práce,“ vysvetlil.

Nakoniec sa v roku 2021, vo veku 37 rokov, rozhodla natrvalo skoncovať s holením a nechať si narásť bradu. „Jedného dňa som sa zobudil a uvedomil som si, že jediné dni, keď sa naozaj pozerám do zrkadla, sú dni, keď si odstránim fúzy. Aj keď som mala na pár krátkych hodín hladkú tvár, cítila som sa najmä v tieto dni veľmi zle,“ priznala.

„Mala som pocit, že kvôli strnisku nie som dostatočne ženská, a absencia mesačných cyklov tento negatívny príbeh ešte podporovala. Tie roky boli veľmi ťažké a pamätám si, že som si myslela, že nenávisť k sebe samému sa nikdy neskončí,“ povedala Gennevieve.

Začala prijímať a vyrovnávať sa so svojou zraniteľnosťou.

„Začala som meniť svoje zmýšľanie a spochybňovať tradičné ideály krásy, ktorými sa máme ako dievčatá a ženy riadiť, a začala som sa viac zameriavať na to, čo považujem za krásne v ľuďoch a vo svete.

Zmenila som celý svoj príbeh o kráse a namiesto slov ako ‚bezvlasá‘ a ‚štíhla‘ som začala používať slová ako ‚autentická‘ a ‚úprimná‘,“ povedala.

Gennevieve, ktorá je teraz mentorkou a rečníčkou v oblasti sebadôvery, začala zdieľať svoj príbeh na internete a bola prekvapená, koľko pozitívnych reakcií a podpory sa jej dostalo.

Odkedy prijala samu seba a začala si pestovať bradu, je oveľa šťastnejšia a dostáva menej negatívnych reakcií ako predtým.

„Na začiatku pestovania brady ma to naozaj povzbudilo. Začala som svoju bradu vnímať ako silnú, a nie trápnu, a začala som si klásť výzvy, aby som vystúpila zo svojej komfortnej zóny tým, že som sa zviditeľnila na internete,“ povedala Gennevieve.

Hoci na ňu ľudia stále občas pozerajú a občas komentujú jej vzhľad, pozitíva teraz prevažujú nad negatívami.

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Gynekológovia odhaľujú zákulisie svojej práce. Tieto priznania prekvapia každú pacientku

V poslednej dobe sa sociálne siete stali arénou pre...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

Prečítaj si aj

Gynekológovia odhaľujú zákulisie svojej práce. Tieto priznania prekvapia každú pacientku

V poslednej dobe sa sociálne siete stali arénou pre...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

„Ľutujem, že som si adoptovala dcéru – mám pocit, že sa starám o cudzie dieťa“

Istá mamička vyvolala na internete pobúrenie po tom, čo...
Romana
Romana
Volám sa Romana a som redaktorkou pre portál Mysmezeny.sk Medzi moje obľúbené témy patrí história, vzťahy a náboženstvo 🙏

Gynekológovia odhaľujú zákulisie svojej práce. Tieto priznania prekvapia každú pacientku

V poslednej dobe sa sociálne siete stali arénou pre nový zaujímavý trend. Výzvu búrania stereotypov súvisiacich s ich profesiami sa rozhodli prijať ľudia z...

Tínedžer dráždil spolužiačku a uprostred hodiny jej rozopínal podprsenku. Po čase prišla do školy matka študentky a všetko neskutočne vyriešila

Matka tohto tínedžerky pracuje ako zdravotná sestra v nemocnici a počas práce nemôže používať svoj mobilný telefón. Vedenie školy však kontaktovalo vedenie nemocnice a...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci, od tých najmenších ratolestí, cez nás, až po našich starých rodičov. Výber je neskutočne pestrý,...
Verified by MonsterInsights