streda, 24 júla, 2024

Mladý muž s rakovinou a cystickou fibrózou sa premení na fitness idol

Jared Wells bojuje o svoj život od narodenia. Jared sa narodil s cystickou fibrózou, progresívnym genetickým ochorením, ktoré spôsobuje trvalé problémy s pľúcami a časom obmedzuje jeho schopnosť dýchať, a vždy vyzeral chudý.

Po päťročnom boji s rakovinou pľúc schudol toľko, že si jeho priatelia a rodina skutočne mysleli, že o neho prídu.

Našťastie sa Jared nemienil tak ľahko vzdať. Vo veku len 21 rokov mu hlas v hlave hovoril, že musí bojovať viac ako kedykoľvek predtým, aby zostal zdravý.

„Vzdal som sa života,“ napísal Jared na Instagrame. „Odmietol som všetku liečbu a lieky a povedal som si ‚je čas ukončiť tento boj‘.

Alebo som si to aspoň myslel. Potom mi vnútorný hlas povedal, aby som sa prestal liečiť! Ešte sme neskončili, je toho ešte toľko, čo treba urobiť“.

Po prepustení z nemocnice mohol na jar konečne trénovať. Jeho najlepší priateľ Vinny Donnelly ho vzal do posilňovne Body Alive, ktorú vlastnil jeho otec Bob Donnelly, a spoločne vymysleli plán, ako Jaredovi pomôcť pribrať a získať späť kontrolu nad telom, ktoré si tak ťažko udržiaval pri živote.

Len päť dní po tréningu v Body Alive sa Bob rozhodol zdieľať niekoľko Jaredových fotografií na stránkach posilňovne na sociálnych sieťach. Nikdy nemohol predpokladať, akú ohromnú odozvu fotografie dostanú, ľudia z celého webu komentovali a povzbudzovali Jareda.

„Očakávali sme, že to bude mať možno 200 lajkov, ktoré stránka zvyčajne dostáva, a potom zrazu získala tisíce lajkov,“ povedal Bob. „Je to celkom vzrušujúce a všetko bolo veľmi pozitívne.“

Jared sa inšpiroval prívalom podpory verejnosti a vrhol sa na správne stravovanie a cvičenie. Za 56 dní pribral k svojej predtým štíhlej postave niekoľko kilogramov svalov.

Teraz vyzerá ako úplne iný človek!

Na Jaredove pokroky sú hrdí nielen mnohí ľudia, ktorí ho sledujú, ale výrazne sa zvýšilo aj jeho vlastné sebavedomie. Teraz je odhodlaný pomáhať ostatným bojovať s ich individuálnym zdravím, aby aj oni mohli byť zdraví.

Budem stručný a jednoduchý. Pre tých, ktorí sú teraz v nevedomosti. Bol som tam. Viem, aké to je, keď ste deň čo deň uviaznutí vo vlastnej hlave. Je to vyčerpávajúce, ale prosím, bojujte ďalej! Sľubujem, že sa to zlepší. Možno sa to nezlepší dnes ani na druhý deň, ale ak budete bojovať a tlačiť na pílu, nájdete niečo, čo stojí za to!

Jared je nielen zdravší ako kedykoľvek predtým, ale má aj nové životné ciele, na ktorých chce pracovať. Dúfa, že sa jedného dňa stane profesionálnym kulturistom! Keďže vieme, ako tvrdo pracuje, nebudeme ani trochu prekvapení, ak túto misiu splní.

Zdieľajte Jaredov príbeh, aby ste všetkých povzbudili k tomu, aby bojovali s temnotou a získali zdravie ešte dnes.

zdroj:

 

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je...

Prečítaj si aj

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je...

Doma si robíme CHUTNÝ bujón bez éčok – V obchode ho už nekupujeme. Takto si ho urobte aj vy

Vôňa tohto domáceho bujónu sa po uvarení polievky bude...
Romana
Romana
Volám sa Romana a som redaktorkou pre portál Mysmezeny.sk Medzi moje obľúbené témy patrí história, vzťahy a náboženstvo 🙏

Lekári povedali mamičke s nadváhou, že je najlepšie ukončiť tehotenstvo – keď jej rozrezali brucho, všetci zostali ticho

Stať sa rodičom znamená pozrieť sa na svoj život z úplne novej perspektívy. Keď príde na svet nový život, ako rodič urobíte všetko pre...

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom trvalého puta dôvera a úprimnosť. Žiaľ, nevera je problém, s ktorým sa môžu stretnúť aj...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je to však naozaj pravda? Viera v nesmrteľnosť duše je základom väčšiny náboženstiev a môže byť...
Verified by MonsterInsights