streda, 24 júla, 2024

Nečakané Las Vegas. Od oázy cez kasína až po rodinné výlety

25. najväčšie sídlo v USA má povesť ako Mesto hriechu. Túto povesť šíria filmári a majitelia hotelov, ale v skutočnosti, 95% turistov sem chodí za bežnejšími atrakciami ako sú kasína.

Vegas je už dávno rodinná destinácia. Doby, keď ulice ovládali mafiáni a bili sa tu vojaci z neďalekej základne, sú dávno preč. Kasína sú pre mesto ikonické, no zďaleka nie sú najväčšie v USA a už vôbec nie na svete. Ale je pravda, že týždenne sa tu zastaví 250 tisíc hráčov, stretnete Elvisov a rýchla svadba nie je problém. Akrobati, showgirls, športy, nákupné centrá… všetko v tejto púšti je. A aj húfy bezdomovcov v zabudnutej kanalizácii. Ak máte mesta dosť, neďaleko je prírodný zázrak – Údolie smrti. V dojazdovej vzdialenosti je aj park Zion alebo Hooverova priehrada.

Las Vegas bolo pôvodne iba malou vodnou stanicou v púšti. Až po skrotení rieky Colorado sa tu začalo stavať vo veľkom. Najikonickejšou štvrťou je ako inak Strip. Veľa turistov robí chybu, že sa nazdávajú, že Strip prejdú krížom peši. V realite ale zistia, že priestor je dosť veľký a k chodcom nepriateľský. A posiaty neónovými reklamami, z ktorých mnohé sú väčšie ako domy.

Zopár zaujímavostí o Vegas, ktoré ste možno nevedeli:

  1. Pocta Eiffelovej veži. Replika Eiffelovej veže na hoteli Paris Las Vegas nie je len na ozdobu. Je vysoká 165 metrov (originál v Paríži má 324 metrov) a na jej vrchole je rozhľadňa.
  2. Podmorský svet v Bellagio. Pred hotelom Bellagio sa nachádza ikonická obria fontána s tancujucou vodou a choreografiou svetiel. Táto fontána je taká veľká, že spotrebuje viac vody ako niektoré malé mestá (a to je v púštnom meste čo povedať). Hrala vo veľa filmoch. Súčasťou hotela je aj podmorské akvárium so žralokmi.
  3. Múzeum mafiánov. Pre milovníkov histórie a krimi je tu Múzeum mafiánov. Ponúka pohľad na temnú stránku Las Vegas a jeho prepojenie s organizovaným zločinom. Mimochodom, múzeá vo Vegas  neponúkajú staré artefakty, veď pred sto rokmi tu ešte nič nebolo. Majiteľka prvého kasína pôvodne potrebovala peniaze na pomoc chudobným.
  4. Atómové testovanie. Počas studenej vojny sa v okolí Las Vegas robili testy jadrobých bômb. Fyzik Richard Feynmann bol asi jediný človek, ktorý sa na výbuch díval cez sklo auta – a nič sa mu nestalo. Výbuchy v nevadskej púšti spomínala aj slovenská televízia, keď vybuchol Černobyl a túto informáciu sa vláda pokúšala niečím prekryť.
  5. Svadby so striptérkami? Las Vegas je známe ako „svadobné hlavné mesto sveta“. Každý rok sa tu konajú tisíce svadieb. Či už túžite po klasickom obrade v kaplnke, alebo po extravagantnej ceremónii v téme Elvis Presleyho, v Las Vegas je možné všetko. Aj sa rovnako rýchlo rozviesť. V tomto americké komédie neklamú.

6. Kulinárska pochúťka: Las Vegas je rajom pre gurmánov. Nájdete tu reštaurácie s michelinskými hviezdami, svetoznámych šéfkuchárov a kuchyne z celého sveta. Počet michelinských reštaurácií sa pohybuje okolo 10. Často sa mení, pretože tuná podnikatelia nie sú sentimentálni, ak im klesnú príjmy, nikto nič nezachraňuje, rovno otvára novú značku.

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je...

Prečítaj si aj

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je...

Doma si robíme CHUTNÝ bujón bez éčok – V obchode ho už nekupujeme. Takto si ho urobte aj vy

Vôňa tohto domáceho bujónu sa po uvarení polievky bude...
Romana
Romana
Volám sa Romana a som redaktorkou pre portál Mysmezeny.sk Medzi moje obľúbené témy patrí história, vzťahy a náboženstvo 🙏

Lekári povedali mamičke s nadváhou, že je najlepšie ukončiť tehotenstvo – keď jej rozrezali brucho, všetci zostali ticho

Stať sa rodičom znamená pozrieť sa na svoj život z úplne novej perspektívy. Keď príde na svet nový život, ako rodič urobíte všetko pre...

3 príznaky toho, že vás partner podvádza. Toto by ste mali vedieť

V medziľudských vzťahoch, najmä v partnerských vzťahoch, je základom trvalého puta dôvera a úprimnosť. Žiaľ, nevera je problém, s ktorým sa môžu stretnúť aj...

Lekárovi sa podarilo určiť hmotnosť ľudskej duše! Jeho experiment ohúril verejnosť

Podľa všeobecného presvedčenia váži ľudská duša 21 gramov. Je to však naozaj pravda? Viera v nesmrteľnosť duše je základom väčšiny náboženstiev a môže byť...
Verified by MonsterInsights