piatok, 19 júla, 2024

„Pamätám si, že som mala dcéru, ale podľa testu DNA nie som jej biologická matka, ale môj manžel je jej biologický otec.“

Chelsea a Jake sú rodičmi šesťročného dievčatka Maggy. Jakeova matka si však z nejakého dôvodu vzala do hlavy, že dieťa v skutočnosti nie je jej vnúča, a roky sa snažila manželov prinútiť, aby podstúpili genetický test. Rodičia nakoniec test podstúpili, ale výsledky ukázali niečo, čo nečakali – Chelsea nebola biologickou matkou ich dcéry.

Manželia potom horúčkovito hľadali odpovede a ukázalo sa, že vysvetlenie spočíva vo vzácnom genetickom jave.

„Maureen, moja svokra, si vzala za úlohu dať nám každý Štedrý večer ako darček súpravu na testovanie DNA. Tvrdí, že naša dcéra nie je naša. Tak sme sa jedného dňa s Jakeom rozhodli, že vyskúšame testovaciu súpravu DNA – už len preto, aby sme sa na tom dobre zasmiali. V kúpeľňovej skrinke sme mali asi desať súprav,“ povedala Chelsea.

„Nakoniec to nebol až taký smiešny moment. Testovacie súpravy tvrdili, že Jake je Maggyin otec, ale zvrat? Ja nie som jeho biologická matka. Stála som v obývačke a mala som pocit, že sa mi rúca celý svet,“ pokračovala.

„Mala som naše dieťa. Rodila som prirodzene a aj po šiestich rokoch si stále pamätám všetky bolesti tridsaťsedemhodinového pôrodu. Tak ako je možné, že moje dieťa nie je moje?“ – spýtala sa matka.

Chelsea bola úplne zmätená a už premýšľala nad tými najabsurdnejšími teóriami. Myslela si, že ju manžel podviedol a nejako zariadil, aby sa deti v nemocnici vymenili.

„Bolo to absurdné, ale aspoň to bolo vysvetlenie – aspoň v mojej mysli,“ povedala. Otvorene z toho obvinila svojho manžela, ale Jake ju ubezpečil, že ju nikdy nepodviedol, a povzbudil ju, aby zašla za ich lekárom, doktorom Daviesom, ktorý bol pri tom, keď sa Maggy narodila, a požiadala ho, aby urobil presnejší test.

Doktor ich tiež ubezpečil, že si nemôžu vymeniť deti, a požiadal Chelsea, aby si na test pozvala vlastnú matku. „Pamätám si, ako som sedela v čakárni a snažila sa zistiť, čo s tým všetkým má moja matka spoločné,“ spomína. Novšie výsledky odhalili, že Chelseaina matka je Maggyina stará mama.

Doktor Davis rodine vysvetlil, že Chelsea je biologicky takzvaná chiméra. Chiméry sú v starogréckych mýtoch napoly ľudské, napoly zvieracie bytosti, ktoré majú nadprirodzené schopnosti, ale v biológii sa tento termín vzťahuje na druh genetickej mozaiky, teda na niekoho, kto má aspoň dve sady génov.

„Lekár mi vysvetlil, že mám dve rôzne DNA. Povedal, že DNA v mojej koži a vlasoch, ktorá je odlišná od Maggiinej, je iná ako DNA nájdená vo vzorke z krčka maternice,“ povedala Chelsea.

Chimérizmus sa môže vyskytnúť viacerými spôsobmi, napríklad pri tehotenstve dvojčiat, keď sa dve embryá v procese tvorby spoja do jedného, ako sa to stalo v prípade Chelsea. Doktor Davis vysvetlil túto zvláštnu situáciu na názornom príklade:

„Predstavte si, že máte dve stavebnice LEGO; za normálnych okolností má každá osoba jednu od matky a jednu od otca.

Teraz si predstavte chimérizmus ako zámenu v procese stavania. Namiesto jednej sady niekto dostane zmes kociek z dvoch sád.“

Takže Maggy bola skutočne dcérou Chelsea, aj keď prvé testy to nepreukázali. Uľavilo sa jej a bola nesmierne vďačná svojmu manželovi, ktorý pri nej celý čas stál, hoci ju obviňoval z nevery.

„Pochopil, že som matka, ktorej povedali, že jej dieťa nie je biologicky jeho. Pochopil, že som sa musela snažiť získať odpovede.“

Hoci Chelsea stále znepokojuje, že jej svokra roky s presvedčením tvrdila, že Maggy nie je ich dieťa, zatiaľ túto otázku nechala bokom.

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Gynekológovia odhaľujú zákulisie svojej práce. Tieto priznania prekvapia každú pacientku

V poslednej dobe sa sociálne siete stali arénou pre...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

Prečítaj si aj

Gynekológovia odhaľujú zákulisie svojej práce. Tieto priznania prekvapia každú pacientku

V poslednej dobe sa sociálne siete stali arénou pre...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

„Ľutujem, že som si adoptovala dcéru – mám pocit, že sa starám o cudzie dieťa“

Istá mamička vyvolala na internete pobúrenie po tom, čo...
Romana
Romana
Volám sa Romana a som redaktorkou pre portál Mysmezeny.sk Medzi moje obľúbené témy patrí história, vzťahy a náboženstvo 🙏

Gynekológovia odhaľujú zákulisie svojej práce. Tieto priznania prekvapia každú pacientku

V poslednej dobe sa sociálne siete stali arénou pre nový zaujímavý trend. Výzvu búrania stereotypov súvisiacich s ich profesiami sa rozhodli prijať ľudia z...

Tínedžer dráždil spolužiačku a uprostred hodiny jej rozopínal podprsenku. Po čase prišla do školy matka študentky a všetko neskutočne vyriešila

Matka tohto tínedžerky pracuje ako zdravotná sestra v nemocnici a počas práce nemôže používať svoj mobilný telefón. Vedenie školy však kontaktovalo vedenie nemocnice a...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci, od tých najmenších ratolestí, cez nás, až po našich starých rodičov. Výber je neskutočne pestrý,...
Verified by MonsterInsights