Čo sa deje s vašim telom ak vynechávate desiatu a olovrant?

Nie je nič horšie pre vaše zdravie a postavu ako vynechávanie desiaty a olovrantu. Čo sa deje s vašim telom ak tak robíte? Jogurt s vločkami na raňajky, potom 10 hodín v práci o hlade (nemali ste čas!), a vo večerných hodinách útok na chladničku: dvojchodový obed, čokoládová tyčinka, zmrzlina a oriešky.

Stop! Naspäť!  Uprostred milióna vecí, ktoré musíte urobiť,  poskytnite telu zdravé živiny, ktorých konzumácia je naozaj dôležitá. Preto si vopred naplánujte čo zjete, a siahajte po 4-5 jedlách denne každé 3-4 hodiny: raňajky, obed, ľahká večera a rýchly snack doobedu aj poobede. Trápenie žalúdka hladovkou a potom zaplnenie ho všetkým možným nielenže zničí vaše predstavy o krásnej postave, ale tiež negatívne vplýva na zdravie a vitalitu. Čo sa deje v organizme, ak vynechávate desiatu a olovrant?

1. Drasticky klesá hladina cukru

V momente, kedy vynecháte desiatu alebo olovrant, hladina cukru klesá. Ba čo viac, ak zabudnete aj na raňajky, hladina cukru bude nízka počas celého dňa. Aký je dôsledok? Budete unavení, smutní a vystresovaní, nakoľko sa automaticky zvýši hladina kortizolu, t.j. stresového hormónu.  Pamätajte na to, že ne to aby ste sa cítili fit a plný energie, musí byť hladinu cukru ustálená.

2. Mozog prestane fungovať správne

Ak vynecháte desiatu či olovrant, odopierate telu podstatné živiny. Mozog sa zahmlieva. A ako sa cítite? Ste podráždená, máte výkyvy nálady, problémy s koncentráciou, klesá efektívnosť a myslíte najmä na jedlo. Mýlite sa ak si myslíte, že pomôže zjedenie ďalšieho snacku. Telo bude aj naďalej fungovať v úspornom režime a vaša nálada sa nezmení. Už vôbec sa vám nebude chcieť cvičiť a ani pohnúť sa z domu.

3. Spomalenie metabolizmu

Zdá sa vám, že hladovka a vynechávanie snackov je spôsob na rýchle zhodenie pár kilogramov? Mýlite sa! Ak vynechávate akýkoľvek chod dňa, organizmus prepne do režimu „hlad“, a začne šetriť energiu.  Potom sa spomaľuje metabolizmus a ak siahnete po jedle neskôr, nebude tak efektívne spálené a využité. Telo ho uloží do zásob.

Aké je ponaučenie? Nie, vynechávanie jedál nie je cesta!

Zdroj : ofeminin.pl

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čo sa deje s vašim telom ak vynechávate desiatu a olovrant?”