Prestaň mi písať, pretože mi lámeš srdce a odíď z môjho života

Myslela som si, že viem kedy treba s určitými vecami prestať. Vyrastala som vo viere v samú seba.  Velila som svojmu životu a svojmu osudu. A určite by som nedovolila nejakému hlúpemu chlapovi  zmeniť mi moju životnú cestu.

Vedela som kým som, kam smerujem a čo je pre mňa podstatné. Videla som, aký zmätok v životoch mojich priateliek zanechali muži a myslela som si, že mne by sa to nikdy nestalo.

Aká som bola hlúpa.

Zlomené srdce dokáže každého poznačiť. Nezáleží na tom ako veľmi ste sebavedomá, či aké rozumné sú vaše rozhodnutia. Zlomené srdce si nevyberá. Všetkých nás zmení.

Ak niekoho milujete a on vás nechá, zničí vás to. Dôvod, prečo sa to nazýva zlomené srdce je ten, že vtedy sa tak človek naozaj cíti – akoby sa mu srdce dozlova zlomilo. Bolesť môže byť fyzická. Je to hrozná bolesť.

Ale s tebou bolo všetko jasné. Možno preto, že som nikdy nevenovala kúsok seba niekomu inému a keď sa ak stalo myslela som si, že robím správne. Dávala som pozor, aby som si neublížilia. Akonáhle som však prestala byť ostražitá, skončili aj moje starosti.

Viem, že mi nemôžeš vrátiť city.  Potreboval si niečo iné. Pre teba to nebolo to správne a ja som to nevedela zmeniť.

girl-in-the-train-station-uhd

Ale prestaň mi písať.

Viem, že je to pre teba ťažké, ale ty si bol ten, čo ma opustil. Ty si sa rozhodol odísť, zatiaľ čo ja som si vizualizovala našu budúcnosť.  Vieš ako som sa cítila a ako sa stále cítim.

Vždy, keď sa pokúšaš o kontakt, mám nádej, že to prerastie v niečo viac. S každým pípnutím telefónu ma ovládne falošná nádej.

Rozumieš? Nechal si ma, ale nechceš o mňa prísť úplne. Iba tým predlžujes moju bolesť. Niky sa neposuniem vpred, ak ma budeš ťahať späť.

Ako som povedala, myslela som si, že viem kedy prestať. Že som silná a nikdy neodpíšem späť alebo rovno zablokujem telefónne číslo.

To bolo predtým, ako som sa zamilovala. Predtým, ako som ťa stretla.

Ty musíš byť ten, kto prestane. Prestaň mi písať. Posielať Snapchaty. Nepýtaj sa ma nevinné otázky napr. „Ako sa máš?“.

Potrebujem sa pohnúť ďalej. A čím dlhšie si v mojom živote, bez ohľadu na to v akej veľkej miere, nepohnem sa. Iba budem dúfať, že sa vrátiš.

Zdroj: http://thoughtcatalog.com/

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prestaň mi písať, pretože mi lámeš srdce a odíď z môjho života”