Čínske mesto sa rozhodlo postaviť diaľnicu okolo domu. Majiteľka sa ho odmietla vzdať

Život na diaľnici sa niekedy podobá divokému západu a nikdy neviete, čo sa tam môže udiať.

Niečo také sa stalo v nasledujúcom príbehu, v ktorom diaľnica zohráva hlavnú rolu spolu s obytným domom.

V čínskom meste Kanton úrady stavajú cestu okolo skromného domu.

Majiteľ ho roky odmietal predať, až im nezostávalo nič iné, len stavať okolo domu bez toho, aby ho zbúrali. Diaľnica sa preto rozdeľuje a potom zase spája a opúšťa malý „ostrovček“ na ktorom žije pani Liangová.

Medzi úradmi a ženou, ktorá dom vlastnila, prebiehali niekoľko rokov vyjednávania, no nikdy sa nedohodli. Odmietla všetky návrhy vlády s tvrdením, že ponuky sú nedostatočné.

Uplynul nejaký čas a diaľnica bola postavená. Teraz, po niekoľkých rokoch, boli zverejnené letecké snímky skromného domu medzi dvoma cestami, ktorý sa stal akousi turistickou atrakciou.

Miesto sa stalo lákadlom pre mnohých ľudí, úrady ho preto museli oplotiť, aby sa predišlo prípadným nehodám.

Mnoho ľudí jej vyčíta, že neodišla, narážajúc na zlé podmienky jej domova.

Povedala, že pre ňu nie je ťažké tam žiť a považuje to za tiché, oslobodzujúce, príjemné a pohodlné miesto. Niektorí ľudia tiež tvrdia, že žena požadovala od vlády štyri byty, ale súhlasili len s tým, že jej dajú dva. Preto nedošlo k dohode.

Na výstavbu projektu diaľnice bolo odkúpených a uvoľnených 47 domov, akým bol aj dom pani Liangovej. Všetci ostatní sa rozhodli odsťahovať.

Úrady tiež informovali, že stavební inžinieri prípad študovali a dospeli k záveru, že miesto bývania pre ženu nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo. Sľúbili, že s ňou zostanú v kontakte, aby sa pokúsili nájsť iné riešenie.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čínske mesto sa rozhodlo postaviť diaľnicu okolo domu. Majiteľka sa ho odmietla vzdať”