5 neškodných slovných spojení, ktorými vami muž manipuluje

Dajte si pozor na muža, ktorý sa s vami takto rozpráva. Ide o dôkaz toho, že vami manipuluje.

Verbálne násilie je takisto nebezpečné ako to fyzické. A možno ešte nebezpečnejšie, lebo vo väčšine prípadoch sa podceňuje. Slová bolia, a rany po nich sa ťažko hoja. Ak počúvaš, že si hlúpa a bezcenná, časom tomu začínaš veriť. Ale osoby, ktoré verbálne útočia často nevolia takéto slová. Niekedy sú zdanlivo jemné frázy skrytým pohŕdaním toho druhého. Preto nikomu nedovoľte aby sa s vami takto rozprával a vyvarujte sa tomu aj vy.

„Si príliš citlivá!“

Ide o časté slovné spojenie, ktoré odvracia pozornosť od agresora. Nepáči sa ti ako sa s tebou rozpráva? Jeho slová ťa privádzajú do plaču? Je to tvoja vina, pretože si príliš citlivá! Typická manipulácia. Toto spojenie je využívané nielen medzi dospelými, ale aj medzi dospelým a dieťaťom.

„Ty vždy / nikdy…“

Ide o zlomový bod počas hádky vyvolanej jeho správaním. Ide o obranu voči útoku: „Ty vždy/nikdy …“ keď mu dochádzajú argumenty. Návrat do minulosti, vyťahovanie chýb, slabostí, ktoré nemajú nič spoločné s predmetom hádky.

„Preháňaš“

Podobne ako „Si príliš citlivá!“, aj tu sa snaží zbagatelizovať celú situáciu.  Cieľom je aby si zapochybovala o svojej výčitke voči nemu a začala veriť tomu, že to celé je vlastne tvoja vina.

„Neanalyzuj ma“

Alebo: „Považuješ sa za experta?!“, „Čo sa mi snažíš dokázať?“ Hovorí to vtedy, kedy sa snažíš porozumieť tomu, prečo sa k tebe tak správa. Chce tým potlačiť a umlčať tvoje emócie a slová.

„Nikdy som to nepovedal/neurobil“

Ďalšia forma slovného útoku, ktorá má v tebe vyvolať pocit viny. Máš uveriť tomu, že preháňaš a zbytočne ho odsudzuješ. Čo z toho že klame? Ak to popiera aj v spoločnosti iných ľudí, si najhoršia ty. Je to maximálna manipulácia.

Zdroj: ofeminin.pl

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “5 neškodných slovných spojení, ktorými vami muž manipuluje”