Už 18 mesiacov si neumyla vlasy šampónom aby dosiahla tento efekt

Neviete si predstaviť aby ste s umývaním vlasov prestali? Toto dievča tak urobilo a výsledok je naozaj zaujímavý.

„Od malička boli moje skúsenosti so šampónom veľmi zlé, ak nie strašné. Podobne ako veľa ľudí dbajúcich o svoju korunu krásy, kupovala som si drahé šampóny v nádeji, že sú najlepšie. Umývala som si vlasy každé 3 dni a moja peňaženka plakala. Deň po tom, ako som ich umyla boli vlasy mastné. Preto som musela použiť suchý šampón.

Bola som  z toho naozaj frustrovaná. Aký má zmysel nosiť dlhé vlasy, ak sú neustále hrozné.

Po prečítaní o síranoch v šampónoch som vedela, že musím nájsť alternatívu. Vyskúšala som niekoľko organických produktov, ale mojim vlasom to vôbec nepomohlo. Našla som článok o blogerke, ktorá nepoužívala šampón vyše 2 rokov a jej vlasy vyzerali skvelo. Moje vlasy vyzerali nechutne, tak čo sa mi ešte môže stať? Vtedy som si povedala, že to skúsim.

Vlasy žien, ktoré vyhodili šampón prešli prechodným obdobím.  Chcela som mať vlasy čisté a našla som spôsob. – hlinu. Používala som ju , aby som urobila svojim vlasom detox od šampónu. Časom som zistila, že hlina láme vlasy.

Teraz budú už 2 roky, čo používam bylinky. Miešam ich tak, aby som získala Shikakai šampón, ktorý zjemňuje a čistí vlasy. Miešam ho s ružovou vodou a po namočení vlasov ho na ne aplikujem a nechám pôsobiť asi minútu. Opláchnem vodou a je to.

Odkedy som upustila od používania klasického šampónu, vlasy rastú rýchlejšie a sú pevnejšie.  Nesuším a nepoužívam teplo ako metódu na úpravu účesu. Výnimkou bola moja svadba, ale ani vtedy som šampón nepoužila.“

Zdroj: ofeminin.pl

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Už 18 mesiacov si neumyla vlasy šampónom aby dosiahla tento efekt”