8 návykov, ktoré charakterizujú šťastné páry

Šťastný vzťah je súhrn okolností, ktorým zväčša nevenujeme pozornosť. Šťastný pár ich robí každý deň a sú preň samozrejmosťou. Platí to aj vo vašom prípade?

Chodia spať v rovnakom čase

Na začiatku známosti to nie je nič ťažké, veď každý deň sa končí sexom, ale čím dhše vzťah trvá, tým je líhanie si v rovnakom čase ťažšie. Ukazuje sa to ako naozaj podstatná vec. Psychológovia tvrdia, že to pár zbližuje. A nie je príjemnejšie zakončenie dňa ako zaspávanie v objatí svojej lásky.

Robia niečo spoločné

Je skvelé mať spoločné hobby, ktorému venujete obaja svoj čas. Ak šťastným párom spoločné hobby chýba, vytvoria si ho. Ak ona miluje jazdu na bicykli, on jej bude robiť spoločnosť. A čo ak je on zanietený rybár? Ona pôjde na lov s ním! Nejde o obetovanie sa. Šťastné páry chcú jednoducho so sebou zdieľať svoje vášne.

Rešpektujú sa

Aj počas hádky. Čo znamená hádať sa s rešpektom? Nevytýkať druhému chyby a slabosti. Nekritizovať osobu, ale to, čo urobila. Nekričať, iba predniesť svoj uhol pohľadu. Pokúšať sa o zmierenie, nie o prehlbovanie konfliktu.

Držia sa za ruky

Ľudia, ktorí sú so sebou šťastní, túžia po fyzickom kontakte. Držia sa za ruky alebo objímajú.

Nikdy neskončia deň pohádaní

Zlatá rada, ktorú opakujú aj skúsení vo vzťahoch. Nekončite deň v hneve, vždy spíte spolu, nedovoľte aby jeden z vás odišiel na gauč, aj keďna seba nedokážete ani pozrieť. Polnoc je manželským deadlinom na ukončenie hádky. Pre budúcnosť sa vyplatí túto radu dodržiavať.

Volajú si počas dňa

Iba skontrolujú, či je všetko ako má byť. Alebo si povedia, že sa milujú, dajú parnerovi vedieť, že naň myslia a čakajú na stretnutie s ním. Osoby, ktoré tak robia, uisťujú partnera, že je pre druhého dôležitý.

Pritúlia sa na privítanie aj pred odchodom

Partneri, ktorí sa srdečne vítajú i lúčia, majú pocit, že k niekomu patria a sú pre niekoho dôležití.

Hovoria si „Milujem ťa“ každý deň

Banalita? Ale nestane sa, že na to zabudnete? Niekedy sú tie dve slová ako med. Hoja rany, odbúrajú všetko zlo. Aj keď lásku treba dokazovať činmi, nezabúdajte na slová.

Zdroj: ofeminin.pl

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “8 návykov, ktoré charakterizujú šťastné páry”