štvrtok, 18 júla, 2024

Toto sú pocity, keď na mňa doľahla depresia a našla som spôsob ako ju poraziť!

Ak by som Ti mala opísať, aké je to mať depresiu – je to ako keby si pozeral život niekoho iného. Čakáš, že sa niečo zlepší a stále iba čakáš. Stále sa obzeráš dozadu a počítaš si tie zlé veci, ktoré sa stali, prečo Ťa tam dotiahli kde teraz si. Stále čakáš na niečo, čo nebude hneď. Je ťažké zaspať, keď ti v hlave hrajú nešťastné pesničky a spomienky, všetko je čierne a nič nemá zmysel, nevie to prestať. Je 3 hodiny ráno a ty sa snažíš konečne zaspať – si psychicky unavená a s bolesťou otváraš oči o 6 ráno.

Ráno musíš vstať a máš ten pocit, že všetko okolo seba nenávidíš a nechceš začať svoj život a vstať. Radšej by si navždy ostal v snoch , ako by si mal čeliť vlastnej realite. Jednoducho musíš pozbierať všetky svoje sily, tak ako len vieš. Nezáleží ako dobre v ten deň vyzeráš, vieš ako sa cítiš vo svojom srdci. Ak sa budeš podľa toho tváriť, ľudia to veľmi rýchlo vedia spoznať.

Depresia je ako umenie klamu.

Je to úsmev keď chcete plakať. Je to keď sa snažíš povedať vtip a pobaviť každého okolo seba, aj keď seba tým potešiť nevieš. Je to konečne byť pozitívny a ísť von a rozdať radosť, aj keď vieš ako je to zažiť temnotu. Je to byť ohľaduplnejší ku každému, ako je normálne, pretože viete, aké je to postaviť človeka na nohy. Je to poznať porážku a čakať kedy ti svet pridá ďalšiu. Je to ten pocit, keď je všetko okolo teba temno, je to každodenný boj. Žijete s tým vedomím, že o tom nechcete hovoriť ale musíte s tým ticho bojovať. Je to vedieť, že si niečo stratila. Stratila si samú seba. Aj keď chceš aby si bola normálna, nejde to tak ako by si chcela.

Musíš si vážiť tie maličkosti. Obyčajné pekné slovo alebo úsmev. Pretože tieto veci ti dokážu zlepšiť deň. Musíš pozerať na kalendár a plánovať niečo dopredu, každú vec treba podvihnúť. Postav sa k práci a začni na sebe pracovať. Pretože, keď  sa budeš zameriavať na to, čo sa stalo budeš stále na tom istom bode. Je super vedieť, že sa ľudia chcú v každej veci hrabať a vravieť si, že dnes mali zlý deň ale vnútri ich to zožiera a ničí.

Depresia ti hádže naozaj škaredé karty a ty musíš prísť na to ako tú ……. hru vyhrať!

Je to pocit, že niečo stratíš. Ako keby boli všetci okolo teba šťastný, vyhrávali o krok viac. Depresia je stáť vo veľkom dave a želať si, aby si bola šťastná ako ten dav. Niektoré dočasné riešenia ako drogy, alkohol a lieky Ti dokážu utlmiť bolesť ale tá neodíde len tak.

Z depresie sa cítite nedostatočne. Dáva vám pocit, že si slabá. Dáva ti pocit, že je chyba, že sa snažíš a že už sa nedá nič dosiahnuť.  Môžeš skúšať čokoľvek, aby si sa necítila tak prázdno. Depresia nerozlišuje, pomaly vás zovrie k sebe a nepustí ťa. Zničí Ti ďalší spánok a nechá ťa zlomiť v slzách o 2 ráno, pretože si sa necítila tak sama. Ak ťa niekto uvidí ako máš krvou podliate očí, tak máš vyhraté. Depresia sa váš snaží premeniť na niekoho, aby sa neustále dookola obviňoval. Potom si ľahnete a čakáte do rána – kým vám alarm povie „máme ďalší deň, kedy musíme bojovať“. Depresia bolí, je to bolesť čo väčšina ľudí nevidí. Je to boj.

Ako ju poraziť?

Jednoducho. Cez lásku a ľudí s ktorými máme spojenie a rozumieme si s nimi. Depresia je pocit, keď chceme byť sami ale sú to chvíle kedy potrebuješ spoločnosť druhých ľudí. Potrebuješ dostať iskru do očí. Možno potrebujeme nájsť podobného človeka, čo už niečo podobné zažil pozrie sa do vašich smutných očí a odpovie vám, že vám rozumie. Depresia môže byť porazená, je to len jedna z bitiek, ktoré musíte každý deň poraziť.

 Jenny Bunny

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

„Ľutujem, že som si adoptovala dcéru – mám pocit, že sa starám o cudzie dieťa“

Istá mamička vyvolala na internete pobúrenie po tom, čo...

Prečítaj si aj

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

„Ľutujem, že som si adoptovala dcéru – mám pocit, že sa starám o cudzie dieťa“

Istá mamička vyvolala na internete pobúrenie po tom, čo...

Má šesť detí a nebola vydatá v kostole. Kňaz odpovedal, či je to pre Boha „nedôležité“

V digitálnom veku, kde sa hranice medzi tradičnými a...

Tínedžer dráždil spolužiačku a uprostred hodiny jej rozopínal podprsenku. Po čase prišla do školy matka študentky a všetko neskutočne vyriešila

Matka tohto tínedžerky pracuje ako zdravotná sestra v nemocnici a počas práce nemôže používať svoj mobilný telefón. Vedenie školy však kontaktovalo vedenie nemocnice a...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci, od tých najmenších ratolestí, cez nás, až po našich starých rodičov. Výber je neskutočne pestrý,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie čistoty a hygieny v každom priestore. Aby bolo upratovanie skutočne precízne, je dôležité zvoliť správne...
Verified by MonsterInsights