Očné vrásky: Pre tieto dôvody je to také ťažké

V mnohých prípadoch je boj s vráskami takmer nezastaviteľný a nie všetci vieme s nimi nakladať podľa vlastného uváženia. Možno je to aj  preto, že nepoznáme pravú príčinu ich vzniku a faktory, ktoré celý tento proces len urýchľujú. Mali by sme sa pozrieť na podstatu ich vzniku a možno potom lepšie pochopíme, prečo je boj s nimi taký náročný.

Môžu za to očné svaly

Vrásky v oblastiach očí sa vedia nazývať aj „kohútie stopy“. Ide o to, že v kútikoch a okolo očí z vonkajšej strany sa tvoria čiary, ktoré  akoby túto stopu pripomínali. V priebehu času pokožka svoju pružnosť stráca a pomalšie reaguje na jednotlivé impulzy svalov. Svaly  a elasticita kože sú dve základné príčiny ich vzniku. Kontrakcie svalu v oblasti oka závisia od našej reakcie na okolité podnety. Keďže sú tieto svaly guľatého tvaru po obvode celého oka, naša koža sa ťahá tým smerom ako prechádzajú. Vytvára sa „harmonika“, ktorá našu kožu v priebehu času deformuje.

 Vekom stráca koža kolagén a kyselinu hyalurónovú a stáva sa omnoho slabšou ako v mladšom veku. V kozmetických salónoch a profesionálnych klinikách vám s tým vedia naozaj veľmi dobre poradiť a dočasne váš problém vyriešiť. Od poskytovania laserovej epilácie až po lifting tváre, tu máte k dispozícii potrebné a odborné služby.

 Človek si v priebehu svojho života zvyká na rôzne situácie. Boj s časom je ale jediná vec, ktorá nám stále robí problémy a tak hľadáme riešenia, ktoré to vedia do určitej miery eliminovať. U žien je to jednoduchšie, na zvýraznenie niektorých partií môžu použiť korzet a v prípade tvorby vrások majú tiež väčšie výhody.

U mužov sa vrásky v oblastí očí tvorí výraznejšie, pretože ich svaly sú ako vieme silnejšie. Takže páni majú smolu.

Slnko

Aj prostredie môže vplývať na tvorbu takýchto vrások. V prípade slnka a slnečných lúčov to platí dvojnásobne. Slnko oslabuje kožu a znižuje jej pružnosť, čo sa v konečnom výsledku prejaví najmä na vzniku vrások. Niektoré vonkajšie podnety nám môžu spôsobovať ťah pokožky, s ktorým telo v zrelom veku bojuje už horšie.

Možno by nezaškodilo trochu hydratácie a menšieho sledovania vášho očného okolia.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Očné vrásky: Pre tieto dôvody je to také ťažké”