Chcem ťa stretnúť, keď budeme obaja chápať čo je to pravá láska

Nechcem ťa stretnúť na základnej škole, keď sme sa stále učili ako fungujú čísla alebo aké sú farby a tvary. Z prestávok si pamätám len teba a tvojich kamarátov ako si sa na obede pýtal svojho najlepšieho kamaráta či si môžeš zobrať jeho posledný sandwich. Nechcem ťa stretnúť na základnej, keď jediné čo ťa zaujíma je zbieranie svojich Gundam hračiek a nálepiek z obľúbených rozprávok.

Chcem ťa stretnúť, keď budeš pripravený.

Nechcem ťa stretnúť na strednej, keď si stále pod tlakom, lebo tvoji rodičia chcú, aby si zmaturoval s dobrými známkami, ale ty proste len chceš prejsť, pretože si už unavený z tých 4 rokov pekla. Nechcem ťa stretnúť na Výročnom plese alebo na Stužkovej, nechám iné dievča nech tam ide s tebou, ona ti zlomí srdce a ty budeš za to vďačný, lebo ťa to naučilo čo to znamená niekomu dôverovať a nikdy tú istú chybu nezopakovať.

Nechcem ťa stretnúť na strednej, keď si niekde v bočnej uličke sám fajčíš už druhú krabičku cigariet, ktorú si si kúpil za vreckové mysliac si, že už nikdy nebudeš nikoho znova milovať, vdychuješ a vydychuješ nikotín z vyschnutých úst, smädný po pochopení.

Chcem ťa stretnúť, keď sa naučíš o seba postarať.

Nechcem ťa stretnúť na vysokej, keď si vymenil jeden program za druhý. Mysliac si, že to bola ľahká cesta k ľahkým peniazom, ale pravda bola niekde inde. Keď si zaneprázdnený písaním kódov pre svoju bakalárku, pretože všetkým chceš ukázať aké eso si. Keď si sa naučil starať sa sám o seba a variť si vlastné jedlo aj keby to znamenalo žiť so 4 ďalšími ľuďmi niekde na streche, váš byt bol síce preplnený ale ty si sa deň za dňom cítil čoraz viac sám.

Chcem ťa stretnúť tento rok, ale na to je stále príliš skoro. Nechcem zasahovať do osudu a jeho načasovaniu. Nechcem ťa stretnúť, keď pracuješ, keď si zaneprázdnený budovaním si kariéry a svojej reputácie. Chcem, aby si sa sústredil na seba, lebo si to po tom všetkom zaslúžiš.

Aj keby to malo znamenať, že ťa nestretnem ďalších 5 alebo 10 rokov, chcem ťa stretnúť, keď budeme obaja pripravený. Keď konečne budeme vedieť, čo to znamená zamilovať sa a milovať, a zostať tej láske zaviazaný.

Stretnúť ťa bude vždy tou najlepšou vecou, čo sa mi kedy v tomto živote stala, konečne som pochopila, prečo niektorí ľudia, ktorých som stretla, odišli bez odkazu alebo správy, pretože vedeli, že ty si na mňa čakal a nikto ma nikdy nebude milovať tak, ako ma budeš milovať ty.

Stretnime sa v pravý čas, keď si dokončil všetko, čo si chcel urobiť, bez potreby mojej pomoci alebo mojich rúk. Čoskoro sa uvidíme.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Chcem ťa stretnúť, keď budeme obaja chápať čo je to pravá láska”