Domáce čistiace prostriedky, ktoré nikdy nestratia svoj význam

V každej domácnosti sa občas stane, že niektoré čistiace prostriedky, ktoré nám doteraz veľmi dobre slúžili, sa rýchlo míňajú. V takom prípade hľadáme rýchle riešenie, ktoré ich dokáže nahradiť. Vieme, že aj chémia má v našom živote určité zastúpenie a jej nutnosť sa nedá poprieť, občas však môžeme siahnuť aj po domácich čistiacich prostriedkoch, o ktorých ani nevieme, že ich doma máme. Pripravili sme vám krátky prehľad tých najjednoduchších pomocníkov na čistenie, ktoré vám v konečnom dôsledku ušetria zbytočné výdavky.

Biely ocot

Biely ocot je jedným z najlepších prírodných čistiacich prostriedkov, ktorý môžete použiť. Je to mierne kyslá látka, čo je skvelé pre usmrtenie baktérií a húb. Môžete ho použiť na takmer akýkoľvek povrch. Pokiaľ by ste si chceli vyrobiť svoj vlastný čistiaci prostriedok, zmiešajte rovnaké množstvo octu s vodou v spreji. Pre zlepšenie vône, môžete použiť pár kvapiek esenciálneho oleja podľa vašej voľby.

Citrónová šťava

Vôňa citrónu je využívaná v rôznych odvetviach, ale vie byť aj veľmi účinným čistiacim prostriedkom, ktorý sa dokáže popasovať s nejednou nečistotou. Citróny sú vhodné na dezinfekciu povrchov a v dôsledku ich miernej kyslosti sa dajú ľahko odstrániť aj rôzne škvrny z akéhokoľvek povrchu. Teda jeho použitie je naozaj všestranné. Lacný osviežovač vzduchu, ktorý rozvonia celý interiér, alebo dokonalý čistič, ktorý si hravo poradí s vodným kameňom.

Prášok na pečenie

Tento prípravok má vo svojej domácnosti nejedna gazdinka, pretože s jeho pomocou sa pečú tie najlepšie koláče. Veľmi dobre vám vie poslúžiť aj ako čistiaci prostriedok, ktorého použitie je tiež všestranné. Je to prirodzený dezodorant, ktorý sa úspešne popasuje s pachom potravín v chladničke a dokonalá drôtenka na odstránenie zaschnutých škvŕn a nečistôt z riadu. Ak chcete, aby vaša domácnosť pôsobila luxusne, ako elegantné pohovky v kráľovskom paláci, mali by ste sa už teraz pozrieť na aktuálne zásoby týchto skvelých pomocníkov.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Domáce čistiace prostriedky, ktoré nikdy nestratia svoj význam”