Srdečná vďaka tomu, že si prišiel do môjho života a nikdy neodišiel

Máš toľko lásky na rozdávanie. Tvoje srdce je také veľké, že môže odpúšťať sklamania znova a znova. Prehliadneš chyby, miluješ hlboko a bezpodmienečne.

Už od začiatku si vedel do čoho si sa to dostal. Nebola tam istota či ťa niekedy bude milovať späť. Ale mieril si na mesiac a tak si pokúsil svoje šťastie.  Ona bola v tých časoch chaotická. Bola stratená, nepoznala sa. Čakala na veci, ktoré sa nikdy nestanú. Držala sa ľudí, ktorí ju nikdy nemilovali späť. Odchádzala pred tým ako bola opustená. Utekala a schovávala sa pri náznaku ťažkostí.

Bola komplikovaná a ty si presne vedel kým bola.

Ale rozhodol si sa ostať; držal si ju za ruku, sľúbil jej svoje srdce a tvoje pery vyslovili slová, ktoré jej upokojili myšlienky a dali odpočinúť jej unavenému srdcu.

Chodil si za ňou každý jeden deň. Ukázal si jej čo to znamená cítiť pravú lásku až dokým nezabudla na bolesť. Dokým si neuvedomila, že stála za to byť milovaná a že nemá význam utekať.

Videl si v nej to dobré. Videl si ako veľmi bola schopná cítiť, hlboko milovať. Veril si jej dokým si nezačala veriť aj ona.  Miluješ ju nesmierne počas dobrých dní a o to viac počas tých zlých. Chápeš ju v každom možnom ohľade. Ospravedlníš sa aj keď si neurobil nič zlé, len aby sa hádka skončila. A trpezlivo čakáš než sa ovládne a prizná si svoje chyby.

foto: attractmenyouwant.com

Nikdy ju nesúdiš a nepodceňuješ. Nikdy sa ju nepokúšaš zmeniť. Rešpektuješ jej úsudky a nechávaš ju rozprestrieť svoje krídla a nasledovať jej sny, veriac, že na konci dňa sa vráti s iskrou v očiach a všetkými zážitkami, ktoré ti je dychtivá povedať.  Vo všetkom ju stále podporuješ. Povzbudzuješ ju nech je najlepšou verziou seba, nezabúdajúc na jej pravé ja. Nechávaš ju byť samú v pohodlí jej vlastnej duše, ale vždy jej pripomínaš, že si tam pre ňu kedykoľvek ťa potrebuje.

Počas rokov si ju nechal rásť, dozrieť na krásnu ľudskú bytosť. Videl si ju plakať, padnúť, znova vstať a žiariť.

Videl si ju zraniteľnú aj silnú a miloval si ju o to viac.

Vždy si tam bol; jej zdroj sily a šťastia, jej konštanta, jej večná osoba.

A ona je tak požehnaná, že osoba taká nefalšovaná ako ty, ju zachránila zo všetkej tej bolesti srdca čo zažila.

Teraz je naozaj šťastnejšia, viac než kedykoľvek predtým. Taká vďačná za život, ktorý jej bol daný, smejúc sa od ucha k uchu, pretože konečne našla tú jednu osobu, ktorá rozumie jej výmyslom v každom možnom momente, toho jediného, ktorého miluje a ktorý miluje ju, bezpodmienečne.

Ten jediný, ktorý jej dal dôvod veriť, že navždy môže existovať po smrti. Láska jej života, ten ktorý prišiel a nikdy neodišiel.  

  

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Srdečná vďaka tomu, že si prišiel do môjho života a nikdy neodišiel”