Náš Boh je silnejší ako hocijaká prekážka, ktorej musíme čeliť

Už si niekedy mal taký moment, keď si len tak sedel a premýšľal ako do pekla toto zvládneš? Keď jednoducho stojíš, s prázdnymi rukami a pozerajúc sa na seba do zrkadla si želáš, aby si sa mohol zmeniť, zvrátiť osud, vrátiť čas a tentokrát urobiť všetko správne? Ten moment, keď sa aj po prespatej noci cítiš vyčerpaný, keď sa cítiš porazený ešte predtým, než si vôbec začal bojovať, keď sa tak veľmi snažíš zhodiť zo seba to sklamanie a frustráciu, čo cítiš v hrudi, ale jednoducho to nejde?

Viem, že áno. Aj ja som ich zažila. My všetci sme ich zažili.

Nie je to šialené – že v tomto svete s miliónmi a miliónmi ľudí, sme stále prepojený so svojimi emóciami a našimi skúsenosťami, keď niečím prechádzame alebo prekonávame?

Tento jednoduchý fakt ma vždy fascinoval. A fascinuje ma vedieť, že nezáleží na tom čomu čelím, nie som v tom sama. Je toľko ďalších ľudí, ktorí moju bolesť cítili. Ale čo je ešte dôležitejšie, je tu prítomná sila môjho Boha, ktorá so mnou bojuje a pripomína mi, že moje bremená nie sú a nikdy neboli iba moje, aby som ich zvládla.

Včera som zašla do fitka a pokúsila som sa kráčať, bežať, pokúsila som sa ísť na svojich normálnych 100%, ale jednoducho som nemohla. Nemohla som prinútiť svoje telo sa hýbať, tak ako to vie. Nemohla som prinútiť svoje svaly uvoľniť sa. Nemohla som zdvihnúť činku, alebo sa cítiť sebavedomo, alebo dokonca sa normálne ohnúť. Cítila som sa slabá. Cítila som sa nahnevaná. Cítila som, že sa mi chce plakať, nevediac či sa mám potlačiť a potenciálne si ublížiť, alebo to vzdať a cítiť sa ako zlyhanie. Bola som stratená.

Viem, že to nie je katastrofický problém. Viem, že moje problémy pravdepodobne vyznievajú hlúpo (a možno sú časťou niečoho väčšieho). Ale pre niekoho, kto miluje beh, kto chodí do fitka každý jeden deň, kto žije a dýcha (z väčšej časti) zdravo – to bolo ako koniec sveta.

Foto: unsplash.com

Čo ak už nikdy nebudem schopná znova bežať? Čo ak som si natrhla ďalší sval a nebudem môcť kráčať? Čo ak sa už nikdy nebudem cítiť sama sebou? Čo ak si budem musieť dať pauzu od vecí čo milujem? Čo ak sa odteraz všetko zmení?

Presne tieto nezmyselné myšlienky nekontrolovateľne krúžili v mojej hlave.

Ale potom, z ničoho nič, som pocítila ku mne hovoriť tento verš.

„Všetko dokážem v tom, ktorý ma posilňuje.“

— List Filipanom 4:13 (NKJV)

Nie je šialené ako rýchlo zabúdame? Čelíme ťažkým situáciám a hneď strácame nádej. Ochabneme. Spoliehame sa na svoju silu, že nás zachráni a keď to nejde, panikárime.

Zabúdame, že nech je to hocičo čomu čelíme, nikdy to nie je väčšie ako Boh.

Cez Krista môžeme urobiť všetko. Keď sa vzdáme svojej kontroly. Keď necháme odísť náš strach. Keď sa zhlboka nadýchneme a odovzdáme Mu naše problémy a bolesť, radšej než sa pokúšať ich vysvetliť alebo opraviť na vlastnú päsť.

On nám dáva silu. On nám dáva lásku. On nás znova stavia na nohy, keď padneme a ukáže nám správny smer, keď sa stratíme. Ak Ho necháme a ak v Neho veríme, viac než sa cítime porazení, On nás cez to prenesie.

 

Foto: unsplash.com

Pretože je jedno aká veľká je prekážka, je jedno aké ťažké sú naše srdcia, je jedno aké úlomky – psychické alebo fyzické – nás ťažia na hrudi, je jedno akí unavení alebo smutní alebo beznádejní sa cítime, náš Boh je silnejší.

Takže možno si nie si istý čo budeš robiť po smrti milovanej osoby. Možno sa kvôli zlému rozchodu teraz utápaš v seba-nenávisti a sám seba spochybňuješ. Možno si sám v novom meste alebo v novom prostredí. Možno si chorý, prehrávaš svoju bitku s mentálnou chorobou, predieraš sa prácou, ktorú nenávidíš. Možno stojíš na bežiacom páse a pokúšaš sa klásť jednu nohu pred druhú, ale ostrá bolesť čo sa rozkladá v tvojom tele ti v tom bráni. Možno si vystrašený alebo v beznádeji. Možno si na hrane to vzdať.

Nerob to.

Pretože Boh je s tebou – v momentoch tvojho triumfu aj tvojich slabostí.

On vidí bolesť čo prežívaš. Vidí tú ťarchu v tvojom srdci. Vidí ako sa snažíš, tak zúfalo sa snažíš spoľahnúť na svoju vlastnú vôľu, aby ťa z toho dostala. A On vidí, že strácaš nádej, ale On nechce, aby si ju stratil.

Chce, aby si do Neho vložil svoju vieru a vie, bez akýchkoľvek pochybností, že je tu pre teba a nikdy ťa neopustí. Chce, aby si veril, že On je mocnejší, oveľa väčší, oveľa silnejší ako všetko, čo ťa ťahá dolu.

A nezáleží na tom ako ďaleko si od Neho odbočil, chyby, ktoré si urobil, lekcie, ktoré si sa nenaučil, hriechy, ktorých si sa opakovane dopustil – On ťa miluje a chce ťa zbaviť tvojej bolesti.

Tak ho nechaj.

Pretože hocičo čomu čelíš je nepatrné v porovnaní s Jeho silou.
A s Ním dokážeš všetko.

zdroj foto: unsplash.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Náš Boh je silnejší ako hocijaká prekážka, ktorej musíme čeliť”