Čo vás drží v úzadí?

Niekedy žijeme svoje životy bojazlivo. Máme strach obrátiť sa na niekoho, pretože sa bojíme, že nás odmietne. Sme nervózni pri plnení svojich snov, pretože nie sú praktické alebo ‘normálne’. Bojíme sa vyslovovať svoje myšlienky, pretože nechceme spory. Sme nerozhodní, keď máme o niečo požiadať, pretože nechceme príliš tlačiť na pílu. Vytvárame v hlave výhovorky a skrývame sa za ne. Vôbec si neuvedomujeme, že práve my kontrolujeme svoju budúcnosť. Zabúdame, že my tvarujeme veci, ktoré sa nám stanú, že my vytvárame vlastnú cestu a určujeme kurz svojho vlastného života – my a osud. A aj tak, sa držíme v úzadí.  

Prečo?

Je to strach z neznáma? Je to preto, lebo nechceme zlyhať? Alebo je to o desivej pravdepodobnosti, že to, čo chceme, po čom túžime, v čo veríme, sa môže skutočne stať? Desí nás fakt, že naše modlitby môžu byť vyslyšané, viac ako hocičo iné?

No a čo?

No a čo, keď sa práve teraz cítite vystrašení. No a čo, ak niečo nedopadlo podľa plánov. No a čo, že vidíte len negatíva. No a čo. Musíte sa snažiť ďalej, inak nikdy nebudete vedieť, čo by sa mohlo stať. Či sa to, v čo veríte, mohlo zhmotniť. Či by sa vaše túžby mohli stať skutočnosťou.

unsplash.com

Dovoľte si byť vystrašení aspoň na chvíľu. Precíťte strach kolujúci vašim telom, je to prísľub možnosti. Pretože keď cítite strach, rastiete.

V momente, keď prijmete všetko, čo sa môže stať, vykročte sebavedome vpred – tam sa váš život skutočne začína.

Tak čo vás drží späť? Sú to slová vložené do vašej pamäte ešte v období detstva? Ide o osobu, vzor, kamaráta, významnú osobu, niekoho, ku komu vzhliadate? Sú to vaše vlastné myšlienky, ktoré vás zrážajú na kolená a nútia vás cítiť sa bezvýznamní a malí? Je to myšlienka, že zlyhanie je najhoršia vec, ktorá sa vám môže stať? Ste príliš vystrašení priznať, že by ste nemuseli uspieť?

Život je príliš krátky na to, aby ste nerobili to, čo chcete, to, v čo veríte, to, pri čom sa cítite nažive. Je príliš krátky na to, aby sa držal v úzadí kvôli strachu a porážke.

Život je príliš krátky na to, nepovedať niekomu, že sa vám páči. Krátky na to, aby ste neobjali osobu, ktorú milujete, na to, aby ste nebojovali o dievča, ktoré vás naučilo milovať alebo o chlapca, ktorý potešil vaše srdce. Život je príliš krátky na ľutovanie, nakreslite jasný obraz, napíšte svoju knihu života.

unsplash.com

Život je príliš krátky na to, aby ste dni strávili želaniami namiesto činov, veď tú správnu silu máme v sebe všetci už od narodenia.

Verte v seba, v možnosti, v silu svojho srdca, duše a mysli.

Vždy verte, že to dokážete, a vy to dokážete.

Vedzte, že veci nemusia vždy vyjsť, že život je ťažký a niekedy musíte spadnúť, no pamätajte, že uskutočňovanie svojich snov je oveľa dôležitejšie, ako ľutovanie, že ste to neurobili. Pamätajte, že vy ste strojcom svojho osudu a krásnu budúcnosť nevytvoríte, ak budete stáť bokom a stagnovať.

Dovoľte si veriť v možnosti. Dovoľte si dúfať. Dovoľte si predstaviť si, aké by to bolo, keby ste nedostali to, čo chcete, no predstavte si aj, aké by to bolo, keby sa vám všetko podarilo.

A potom, vykročte vpred vo viere.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čo vás drží v úzadí?”