Dúfam, že sa raz prestaneš obviňovať za lásku, čo si nedostala

Stratila si ho, pretože si tvoj oceán pomýlil s mlákou.

Stratila si ho, pretože bol príliš slabý bojovať o niekoho, kto by bojoval za neho.

Stratila si ho, pretože sa nedržal rúk, ktoré ho nikdy nechceli pustiť.

Stratila si ho, pretože jeho srdce nebolo nikdy spokojné, ani zo všetkou láskou, ktorú si mu bola schopná ponúknuť.  

Stratila si ho, nie preto, lebo si nerobila dosť, ale preto, lebo on nebol pripravený na lásku, ktorá mu bola servírovaná na striebornom podnose.

Nebol pripravený na to, čo bolo skutočné.

Nebol pripravený na lásku, ktorá nebola na smiech.

Nebol pripravený na tú tiaž, ktorú znamenali tvoje ruky okolo neho.

Nebol pripravený na teba.

A to nie je tvoja chyba.

pexels.com

Si len obyčajná ľudská bytosť. Taká omylná, že svoje emócie dokážeš zmeniť za sekundu. Dokážeš plakať pri smutných príbehoch a smiať sa na hlúpych slovných hračkách. Si ten typ osoby, ktorá sa pozrie na nebo a uvedomí si, aký je svet veľký. Začneš si písať denník, ale už o týždeň ani nevieš, že nejaký máš. Prídeš do školy, ale tvoja myseľ je niekde úplne inde. Čítaš poéziu, ale neznášaš rýmy. Miluješ hudbu, ale tvoj spev, keď sa sprchuješ, je strašný. Snívaš o lietaní, ale nechceš opustiť zem.

Si kto si a nechápem, prečo sa snažíš urobiť zo seba niekoho iného.

Ak nie je pripravený ťa milovať, potom otvor svoju náruč a nechaj ho odletieť. Možno sa vráti a možno nie. Možno sa o to pokúsi, ale nájde niekoho iného. Možno hľadá niekoho ako ty. A možno ho nikdy nenájde.

Ale jedna vec je istá, jeho neschopnosť prijať lásku by nemala brániť tebe v jej rozdávaní.

Dúfam, že jedného dňa sa prestaneš obviňovať, pretože to nie je chyba tvojho srdca, že si vybralo nesprávnu osobu, alebo tvojej mysle, že niekoho videla ako tvoju definíciu dokonalosti aj napriek jeho chybám.

Nie je to tvoja chyba. Nie je to jeho chyba. Nie je to chyba lásky. Pretože tvoja duša je stvorená aby sa túlala, dosiahla výšky a narazila na prekážky.

Si stvorená milovať. Si stvorená byť milovaná.

Dúfam, že sa prestaneš obviňovať, pretože jediné, čo si urobila, bolo, že si milovala. A nič nie je pokornejšie a krajšie ako milovať.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dúfam, že sa raz prestaneš obviňovať za lásku, čo si nedostala”