Prestaň mať o všetkom pochybnosti a nasleduj svoje srdce

Čas je zložitá záležitosť. Hovoria, že čas by mal vyliečiť naše rany a že čas by mal urobiť všetko lepšie a odľahčiť naše problémy.

Ale je to naozaj to, čo čas s týmito vecami robí?

Osobne si to nemyslím.

Nemyslím si, že hocijako dlhý čas môže niečo zlepšiť. Čas nemôže uzdraviť zlomené srdce, nemôže sa za teba rozhodnúť, a nemôže odplaviť tvoje problémy.

Jediná vec, ktorá tieto veci urobiť môže, si ty.

Ty kontroluješ svoju myseľ a ty kontroluješ svoje telo.

Ty si zodpovedný za svoje vlastné uzdravenie a svoj vlastný rozvoj. Čas nič z toho nemôže urobiť za teba.

Spôsob, akým dovolíš svojej mysli myslieť, je spôsob, akým žiješ svoj život. Ak sa neustále zaoberáš minulosťou, vytváraš okolo seba negatívny priestor. Je to, akoby si sa chytil do vlastnej pasce bez možnosti pohnúť sa vpred.

weheartit.com

Jediná cesta, ako sa ako osoba vyvinúť je zmeniť ten stav mysle, ktorý si si vytvoril. Je to len malá zmena na celoživotné šťastie. Je dôležité nasledovať svoje srdce práve v tomto momente. Nemôžeš nechať niekoho iného povedať ti kedy je ten správny čas zamilovať sa. Niekto iný ti nemôže povedať kedy je ten správny čas pohnúť sa vpred. Jediná osoba za toto zodpovedná, si ty.

Je to tvoje srdce a tvoje pocity. Čakať na „správny čas“ ťa môže stáť toho „správneho muža“. Nemôžeš dovoliť tvojej minulosti, aby ťa držala, koniec koncov, je to tvoja minulosť… niečo čo si zanechal za sebou, aby si si mohol vytvoriť lepšiu budúcnosť (ktorú práve teraz žiješ!).

Teraz nastal ten čas, keď musíš prestať pochybovať o všetkom, čo sa v tvojom živote deje a proste žiť v tejto chvíli. Ak ti niečo alebo niekto prináša radosť, choď do toho. Ak ti navrhli úžasnú príležitosť, chop sa jej. Ak si mal z niečoho dobrý pocit, ver si a nasleduj ho. Nedovoľ svojej mysli rozoberať to a premôcť tvoj pocit šťastia. Prestaň si dovoľovať byť zmätený.

Hlboko vnútri my všetci vieme, čo chceme a ak naozaj musíš o niečom pochybovať tak potom je pravdepodobné, že to skutočne nechceš. Čím dlhšie otáľame a hrabeme sa vo veciam, tým ďalej posúvame naše šťastie.

Každý z nás zažíva veci v rôznych štádiách našich životov, preto nikto nemôže len tak tu sedieť a povedať ti, ktorú cestu si máš so svojimi pocitmi vybrať.

Nedovoľ, aby ťa pojem času odradil od nového vzťahu, nového začiatku, a znovu-nájdeného šťastia.

Buď pilotom svojho vlastného života a vytvor si svoju odlišnú cestu. Pamätaj, že život nemá žiadny manuál.

Nepožaduje sa od teba, aby si mal „šťastie“ založené na sociálnym normách. Všetko, čo sa od teba požaduje, je počúvať a nasledovať svoje srdce.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prestaň mať o všetkom pochybnosti a nasleduj svoje srdce”