Takto odpustíte mužovi, ktorý zlomil vaše srdce

Odpustíte mu tak, že si doprajete čas na uzdravenie. Nejde to všetko naraz. Nestane sa to cez noc. Je to pomalý pokrok. Dva kroky vpred, štyri kroky vzad. Niekedy to nebude dávať zmysel, no každým dňom budete o niečo silnejší, o niečo viac odolnejší. Aj keď to tak nemusí vyzerať.

Odpustíte mu tak, že sa budete sústrediť na seba. Prestaňte dávať svoju energiu do zlosti. Odpojte sa. Prestaňte ho sledovať. Cvičte sebalásku. Znovu si prečítajte svoje obľúbené knihy a choďte von s najlepšími priateľmi, smejte sa a zapamätajte si, aké skvelé môže všetko byť, keď sa obklopíte pozitivitou.

Povedzte svojmu zlomenému srdcu, že je v poriadku dať si prestávku, že je v poriadku opäť sa smiať.

Odpustíte mu tak, že opustíte situáciu. Čím dlhšie v nej zostanete, tým viac bude bolieť. Je to ťažké, no musíte ju opustiť. Vážte si svoje emócie. Vážte si svoje pocity. Nevracajte sa späť. Prestaňte sa zaoberať tým, čo bolo. Predstavte si, že je to ako balón. Dovoľte mu odletieť. Povedzte zbohom. Už vám to nemôže ublížiť.

Odpustíte mu tak, že prijmete, čo urobil. Neznamená to, že bolesť zmizne. Neznamená to, že bude hneď všetko v poriadku, že nie je zodpovedný za svoje činy, alebo že ste zabudli, čo sa stalo. Znamená to len toľko, že prijmete, čo sa stalo, a že už sa to neodstane. Znamená to prijať, že sa nevrátite späť, ale budete napredovať.

Odpustíte mu tak, že posilníte svoj život. Na svete je toho oveľa viac, ako len jedna osoba, ktorá zlomila vaše srdce.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Takto odpustíte mužovi, ktorý zlomil vaše srdce”