Toto je odkaz pre dievčatá, ktoré pred láskou utekajú ešte predtým než jej vôbec dajú šancu

Toto je pre tie, ktoré utekajú, ktoré si dovolia cítiť len čiastočne, ktoré ľudí odstrkujú, lebo sa presvedčili, že ich aj tak opustia.

Toto je pre dievčatá s chránenými srdcami, pre ktoré je ťažké zbúrať svoje múry a naozaj sa pre niekoho otvoriť. Toto je pre dievčatá, ktoré radšej budú samé, pretože to pre nich znamená komfort a pohodlie.

Áno, v samote je istý typ komfortu. Stala sa tvojou súčasťou. Stala sa tvojou normou. Vieš, že sa celý deň môžeš starať iba o seba, nemusíš sa starať o nikoho iného a emócie niekoho iného. Nemusíš sa báť, či niekoho sklameš alebo či oni sklamú teba. Nemusíš sa báť o to či si dostatočná. Nemusíš sa báť o to, či ti niekto klame, alebo či je tvoje šťastie od teba odtrhnuté osobou, ktorú miluješ, pretože jediný, kto má moc nad tvojimi emóciami si ty sama.

pexels.com

Ty si svojou jedinou zodpovednosťou a jediným strojcom svojho šťastia.

Potom sa objaví láska a začne klopať na tvoje dvere, niekto sa pokúsi prebojovať si cestu do tvojho chladného a krehkého srdca a ty to zvažuješ. Rozhodneš sa, že možno nastal čas niekoho pustiť dnu a tak do toho dáš všetko. Pôjdete na večeru, necháš ho nech ťa pobozká na pery, necháš ho hovoriť ti sladké veci, ale stále nie si presvedčená. Nie si presvedčená, že to bude fungovať, nie si presvedčená, že zostane a tak ho začneš od seba odstrkovať.

Začneš si hľadať dôvody prečo ho nemáš rada a veci, ktoré sú na ňom „zlé“. Presvedčíš sa, že pre teba nie je ten pravý a odstrkuješ ho znova a znova až dokým neodíde, aby si si tým mohla dokázať, že si mala pravdu a že všetci naozaj odchádzajú, aj keď hlboko v sebe vieš, že to vôbec nie je pravda.

Väčšinou ľudia z tvojho života neodídu preto lebo si to sami vybrali, ale preto lebo ich donútiš odísť, lebo ty sama nie si pripravená otvoriť svoje srdce a riskovať, že sa znova zlomí.

pexels.com

Odstrkuješ ľudí od seba lebo sa bojíš, lebo si už predtým bola zranená, pretože osoba, ktorej si dôverovala každou bunkou svojho tela sa rozhodla, že si nebola to čo v živote chce. Zanechal ťa na zemi roztrieštenú na márne kúsky a to je niečo čo nie si pripravená zvládať znova, takže si ani nedovolíš dostať šancu.

Ale život nebol mienený, aby si ho prežila sama.

Jedného dňa prestaneš všetkých od seba odstrkovať a začneš ľudí akceptovať takých akí sú. Začneš si uvedomovať, že nie všetci ti chcú ublížiť. Začneš si uvedomovať, že nie všetci ťa opustia. Začneš otvárať svoje srdce možnosti romantickej lásky.

Nájdeš niekoho kto bude chcieť zostať, aj keď sa ho pokúsiť vyhnať, pretože uvidí skrz tvoj pancier, ktorý si si vybudovala. Zostane, lebo ťa bude milovať a preto, lebo uvidí, že potrebuješ niekoho, aby ti dokázal, že neutečie, keď mu raz ukážeš svojich démonov. Zostane, lebo ťa potrebuje vo svojom živote.

pexels.com

Nájdeš niekoho, kto ťa bude milovať pre to kto si a kto ti pripomenie prečo je láska kúzelná.

Toto je pre tie, ktoré boli zlomené ale našli silu vyliečiť svoje srdcia spoliehajúc sa len na seba. Toto je pre tie, ktoré utekajú predtým než vôbec láske dajú šancu, tie, ktoré odstrihli svoje srdcia a presvedčili sa, že im bude lepšie samým. Ja vás chápem, pretože som jednou z vás, ale raz, jedného dňa, niekto zbúra hradby čo sme si okolo seba vystavali a my spoznáme, že tá najlepšia vec čo pre seba môžeme urobiť je niekomu dôverovať dosť na to, aby sme ich pustili dnu, pretože nie všetci odchádzajú a my všetky si zaslúžime byť hlboko milované.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Toto je odkaz pre dievčatá, ktoré pred láskou utekajú ešte predtým než jej vôbec dajú šancu”