Neuspokojte sa s povrchnou láskou – nájdite si niekoho, kto miluje do hĺbky

On alebo ona vás môžu potrebovať, môžu vás chcieť, môžu po vás šialene túžiť, no milujú a cenia si vás?

Je veľký rozdiel medzi tým, byť chcený a byť cenený. Prosím, nezamieňajte si túžbu s láskou a nestavajte svoj vzťah alebo manželstvo na slabých základoch. Tak veľa ľudí robí nesprávne rozhodnutia, lebo nie sú informovaní. Zaslúžite si oveľa viac.

Niekto vás môže chcieť len kvôli telu, ako trofej, doplnok k jeho egu. Môžu vás chcieť kvôli sociálnemu alebo profesionálnemu postaveniu. Môžu vás chcieť len kvôli dobrým chvíľam, pôžitku, zábave, potešeniu. Môžu vás chcieť kvôli pohodliu a vymoženostiam. Dajú vás na piedestál a budú obdivovať len pekné vlastnosti. Toto nie je skutočná láska. Toto je využívanie na uspokojenie potrieb ega.

V takýchto vzťahoch sú obaja účinkujúci zamilovaní do predstavy o tom druhom. Sú zamilovaní do vyretušovanej verzie druhej osoby. Snažia sa skryť sami pred sebou, aby nemuseli čeliť svojmu pravému ja. Ešte nenašli sami seba, a to je dôvod, prečo sa pod tlakom tieto vzťahy tak ľahko rozpadnú.

 

unsplash.com

Vonkajšia príťažlivosť časom opadá, úspech je nepredvídateľný a starnutie je nevyhnutné. Vzťahy založené na egu sú povrchné a dočasné, treba do nich vkladať obrovské úsilie, aby všetko zostalo ‘dokonalé’.

Stávate sa vecou, nie osobou. Vec je nahraditeľná a jednorázová. Príde zlepšenie a kúpite si novú. Keď ste vo vzťahu skôr ‘vecou’ ako osobou, vždy sa musíte predvádzať, predávať, súťažiť a predstierať, že ste niekto, aby ste sa zapáčili, pretože neveríte v seba. Seba dokonca ani nepoznáte. Nikdy ste sa nesnažili spoznať svoju jedinečnosť. Stále sa snažíte udržať si falošnú masku a bezchybnosť.  

Ak čakáte od partnera, že potvrdí vašu hodnotu, máte nízke sebavedomie a nie ste si vedomí samého seba. Stále budete svoju hodnotu zakladať na povrchných kvalitách a váš partner vás na ich základe bude stále súdiť. Budete sa snažiť napraviť svojho partnera, pretože nedokážete napraviť seba. Váš partner sa bude stále cítiť ako obeť, pretože na to má nárok a nedokáže prevziať zodpovednosť za svoje vlastné problémy. Keď ste vo vzťahu využívaní a tiež využívate, znamená to, že ste obaja odpojení od svojho pravého ja a od ostatných.  

unsplash.com

Ak ste súťažili proti ostatným a svojho partnera ste ‘vyhrali’, pretože ste boli  ‘lepší’ (aka milší, bohatší, zábavnejší, múdrejší), vo vzťahu sa budete cítiť neistí. Váš partner sa vždy bude zamýšľať nad tým, či je na druhej strane tráva zelenšia, a či mohol mať niečo ‘lepšie’.

Vzťah založený na láske je skutočný, pretože má úžasnú hĺbku. Je založený na hraniciach, pretože obaja partneri majú silný zmysel pre vnútorné sebahodnoty, ktoré nezávisia na vonkajších hodnotách. Rešpektujú sa a zdieľajú spoločný obdiv, ktorý vytvoril základy pre dôveru. Bez rešpektu neexistuje dôvera. Bez dôvery nie je láska. Bez lásky bude váš vzťah vždy prázdny, neuspokojivý a budete chcieť niečo viac.

Vzťah založený na láske presahuje obmedzenia ega. Je o raste skrz väčšie uvedomenie. Je o súcite a vášni, ale tiež o skutočnej láske a brutálnej úprimnosti. Takýto vzťah vám nie len dovolí byť sám sebou, pomôže vám rásť do krásy, stanete sa ešte lepšími. Vo vzťahu založenom na egu vždy budete pociťovať, že nie ste dosť dobrí, a preto vás to rozdelí. Vo vzťahu plnom lásky už dostačujúci ste, a preto si navzájom dávate.

unsplash.com

Ak chcete vedieť, či zažívate skutočnú lásku, predstavte si, či by ste danú osobu milovali bez dobrého výzoru, bez množstva peňazí a postavenia. Čo milujete, koho skutočne milujete?

Majú silný základ hodnôt, ako napríklad poctivosť, emocionálnu a mentálnu odolnosť a silného ducha? Trpeli v živote? Poznajú bolesť? Sú oddaní osobnému rastu? Sú súcitní, empatickí, nesúdia a majú otvorenú myseľ? Poznajú svoje slabosti, prednosti a neistoty? Poznajú svoju temnú stránku? Spýtajte sa sami seba, či vás dokážu vyzvať, aby ste dosiahli svoj potenciál. Dávajú viac, než berú?

Ak je vaša odpoveď na tieto otázky áno, ste šťastným človekom. Ak je vaša odpoveď nie, je čas odísť, odkráčajte skôr, ako bude neskoro. Spoznajte svoje vlastné hodnoty, a až potom budete schopní rozoznať pravú hodnotu niečoho, čo za to naozaj stojí.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Neuspokojte sa s povrchnou láskou – nájdite si niekoho, kto miluje do hĺbky”