nedeľa, 16 júna, 2024

Nikomu by ste nemali hovoriť, ako vás milovať

 

Niekto, koho hlboko milujem ma volá. Hovorí mi, že jej srdce je zlomené, že on sa snaží získať ju späť a pýta sa jej, čo potrebuje, ako si získa jej dôveru, ako môže všetko napraviť. Počúvam. Pripomínam jej, aké má hodnoty. A odrazu ma to začne hnevať. Nemôžem si pomôcť…prečo ten muž už dávno neskúsil milión vecí? Prečo jej nekúpil kvety? Prečo jej nepíše každé ráno, každý večer alebo počas dňa, len aby jej ukázala, že na ňu myslí? Prečo jej nenapísal list, nezobral ju na večeru, nekúpil jej obľúbenú sladkosť? Prečo ju nepozval na výlet do hôr pozorovať hviezdy? Prečo jej aspoň stále nepripomína, že to pokazil, no nechce ju stratiť?

Ako ju počúvam, prechádzam si v hlave tých milión príležitostí, ktoré mohol urobiť, aby ju získal späť, všetky slová, ktoré mohli utíšiť jej utrápenú myseľ, všetky veci, ktoré mohol urobiť, aby jej dokázal, že mu na nej veľmi záleží.

Plače. Kričí. Hovorí mi, čo chce, hovorí mi, že mu povedala, čoho sa bojí, ako je zranená, že ju bolí srdce a on neurobil nič. Hovorí mi, že si praje, aby mu mohla ukázať, čo potrebuje, ukázať mu spôsoby, ako ju milovať.

Opäť si nemôžem pomôcť, ja si myslím, že to nie je dobré. Nemala by tomuto mužovi ukazovať, ako ju milovať. Nemala by mu ukazovať, ako ju ranil a zároveň mu ukázať, ako to napraviť.

pexels.com

 

Nemala by mu vôbec nič vysvetľovať, pretože ak bol naozaj niekým, kto ju miloval, už by to mal dávno všetko vedieť sám.

Ako ju tak počúvam, myslím na svoje vzťahy. Myslím na človeka, ktorému som sa ospravedlnila, verila som, že sa o mňa nevedel postarať, pretože som bola jeho prvá láska, alebo pretože som bola príliš precitlivená, nebol si istý, ako získať moju dôveru, bola som citlivá a tvrdohlavá, bolo ťažké milovať ma.

Ospravedlnila som sa. Odôvodnila som všetko. Myslela som si, že ja som problém, že žiadam príliš, milovala som s veľkým srdcom a ani jeden muž nevedel, ako mi lásku opätovať.

Ak vás však niekto miluje, bude vás milovať. Bude vás milovať všetkými spôsobmi, ktoré potrebujete. Bude vás milovať spôsobom, ktorý pozná. Bude vás milovať a dokazovať svoju lásku znovu a znovu, pretože vás nechce stratiť. To je skutočná láska.

Všetci robíme chyby, no ak to niekto, kto miluje, skutočne pokazí, urobí všetko, aby to napravil. Nebude vás viniť z toho, že máte príliš vysoké očakávania. Nebude sa tváriť, že všetko je to vaša vina.

unsplash.com

Nebude ignorovať tvoje potreby a nevycúva pri prvom probléme.

Vidíte, ak vás niekto miluje, nemusíte mu hovoriť, čo má robiť.

Netreba mu hovoriť, ako sa o vás postarať, ako si vás vážiť, ako napraviť stratený čas a sebecké činy. Nemusíte mu hovoriť, ako vás bozkávať, držať, ospravedlniť sa alebo oceniť vás, vytvoriť vo vás pocit chcenej osoby.

Ak vás niekto miluje, urobí čokoľvek, aby všetko napravil, aby sa uistil, že viete, že si vás váži, čokoľvek, len aby si vás udržal.

Nebude sa pýtať na konkrétne potreby. Nepotrebuje čakať na postupný návod. Nie, možno to nebude vždy to správne, no snaží sa, investuje, ide vám naproti, nesedí na krajnici a nečaká na inštrukcie.

Nezáleží na tom, kto to je – nová priateľka, dlhoročný priateľ, manželka, manžel, milenec – nemali by ste im hovoriť, ako vás milovať, vysvetľovať, čo potrebujete. Nemali by ste cítiť, že musíte neustále niečo robiť, aby veci fungovali.

Ak ste ranení, nemusíte predstierať pohodu kvôli druhej osobe. Ak ste zničení, nemusíte to potláčať len preto, lebo ten druhý nevie, ako veci napraviť.

unsplash.com

Ak vás niekto miluje, urobí hocičo, len aby bolo všetko v poriadku, lepšie, silnejšie, krajšie a opäť v celku.

Nemali by ste premýšľať nad tým, či máte vysvetľovať, čo potrebujete. Nemali by ste sa cítiť rozpoltení, tíšiť svoje vlastné pocity, len aby ste sa dostali cez prekážku na ceste. Nemalo by sa vám stať, že budete volať o pomoc v slzách preto, lebo kúsok z vás chce zostať s niekým, kto si ani nie je istý tým, čo potrebujete a navyše sa nesnaží natoľko, aby na niečo prišiel sám.

Nikomu by ste nemali hovoriť, ako vás milovať.

Pretože ak vás niekto miluje, už to vie. Už sa snaží. Už robí všetko pre to, aby vyliečil vašu lásku a priviedol vás opäť k sebe.

Tak sa prosím prestaňte trápiť kvôli nemu, kvôli nej, kvôli výhovorkám namiesto pomoci.

Zaslúžite si skutočnú lásku. Lásku, ktorú vás nikto nemusí učiť alebo ju vysvetľovať, takú, ktorá prichádza prirodzene, pretože obaja to cítite tak silno, že jednoducho neexistuje iná cesta.

 

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Táto žena kedysi vážila 31 kilogramov. Zotavila sa z anorexie a takto vyzerá dnes

Pred niekoľkými rokmi bola Christie Swadlingová taká posadnutá svojím...

Takto si predĺžite život až o 10 rokov. Odborníci nepochybujú

V neustálej honbe za elixírom mladosti a tajomstvom dlhovekosti...

Za 60 rokov som sa nikdy neoženil, nemám deti, ale teraz som pripravený urobiť vážny krok, ale s jednou podmienkou

Napriek tomu, že v niektorých krajinách je predmanželská zmluva...

Prečítaj si aj

Táto žena kedysi vážila 31 kilogramov. Zotavila sa z anorexie a takto vyzerá dnes

Pred niekoľkými rokmi bola Christie Swadlingová taká posadnutá svojím...

Takto si predĺžite život až o 10 rokov. Odborníci nepochybujú

V neustálej honbe za elixírom mladosti a tajomstvom dlhovekosti...

Za 60 rokov som sa nikdy neoženil, nemám deti, ale teraz som pripravený urobiť vážny krok, ale s jednou podmienkou

Napriek tomu, že v niektorých krajinách je predmanželská zmluva...

Máte tieto príznaky? Môžete mať vážne problémy s pečeňou, ktoré neignorujte

Pečeň je jedným z najdôležitejších orgánov v ľudskom tele,...

Táto žena kedysi vážila 31 kilogramov. Zotavila sa z anorexie a takto vyzerá dnes

Pred niekoľkými rokmi bola Christie Swadlingová taká posadnutá svojím imidžom, že jedla len 200 kalórií denne. Posadnutosť dievčaťa vyzerať ako jej obľúbená modelka viedla...

Takto si predĺžite život až o 10 rokov. Odborníci nepochybujú

V neustálej honbe za elixírom mladosti a tajomstvom dlhovekosti vedci neustále hľadajú účinné spôsoby predĺženia života.Najnovší výskum prináša prelomový objav, ktorý sa môže zdať...

Najhoršie znamenia zverokruhu, ktoré sa vekom len zhoršujú. Zistite či k nim patríte aj vy

Každý človek má zlé povahové vlastnosti a to ani zďaleka nie je objav. Je pravda, že u niektorých znamení zverokruhu je niekedy temná stránka...
Verified by MonsterInsights