Prestala som sa viniť z tvojej neschopnosti milovať ma

Prestala som spochybňovať samú seba. Prestala som si klásť negatívne otázky o mojich hodnotách, mojom výzore a charaktere. Prestala som byť na seba tvrdá a zveličovať svoje malé chybičky. Prestala som od seba očakávať dokonalosť, aby som sa cítila dosť dobrá pre seba. Vždy budem na sebe pracovať, no vždy budem dostačujúca pre toho, komu na mne skutočne záleží.  

Prestala som sa porovnávať s tvojimi bývalými; priať si určitú farbu pleti, určitú výšku alebo vek. Prestala som sa snažiť vyzerať ako oni a svoj čas trávim hľadaním samej seba. Chcem byť lepším človekom a robím to najlepšie pre ľudí, ktorí si to skutočne zaslúžia.   

Už ťa viac nestaviam na piedestál. Nemyslím si viac, že si bezchybný. Neverím už tomu, že len ja by som sa mala snažiť, aby som bola jediná, ktorú chceš. Prestala som byť obeťou, nenechám ťa zlomiť mi srdce a nazývať to láskou.  

Už mi viac nezničíš lásku. Prestala som si romantizovať slzy a zranené srdce. Prestala som sa vyžívať v neopätovanej láske.  

Nesnažím sa viac prechádzať si spomienky, ako sme sa prvýkrát stretli a premýšľať nad tým, kde sa to celé pokazilo. Prestala som sa snažiť chápať, prečo už viac nevoláš, a prečo nedokážeš splniť to, čo si sľúbil. Už mi netýraš myseľ a nepýtam sa ľudí, ako sa máš, v nádeji, že mi povedia niečo, čo ma urobí šťastnou. Už od nich viac nechcem, aby mi dali istotu, že sa ma nechceš vzdať.

Ja som sa ťa vzdala a som rada, že som to urobila.

 

Často teraz zabúdam na všetko a všetkých. Snažím sa prísť na to, prečo ma nedokážeš vidieť tak, ako vidím ja teba, prečo som ti ja nemohla ukradnúť srdce tak, ako si ho ukradol ty mne, prečo je to vždy jednostranné. Mám sklony odstrániť ťa z rovnice a za všetko viniť seba. Mám sklony viniť sa za to, že nie som pre teba dosť dobrá.  

Teraz už to chápem, chápem, že ľudia sa navzájom ničia, že si dokážu zničiť život, keď sa sústredia na niekoho, kto im lásku neopätuje a veľmi sa snažia zmeniť realitu. Chápem to.

pexels.com

 

Neviníme sa z toho, že milujeme nesprávne osoby. Viníme sa z toho, že nás nedokážu milovať späť. Veríme im celým svojím srdcom a čudujeme sa, prečo sa oň nedokážu postarať, pričom im dovolíme presvedčiť nás o tom, že ich láska bude našou výhrou, našim potrebným dôkazom, a že oni sú tí praví, ktorí nás urobia kompletnými.

Dovoľujeme im, aby sme sa cítili neúplní, pretože sa nesnažíme zastaviť a pozrieť sa na to, v čom zlyhávajú oni.

Prestala som sa kvôli tebe cítiť neúplná. Ja sama sa dopĺňam.

Prestala som čakať, že sa pri tebe budem cítiť bezpečne. Moje srdce by s tebou nebolo v bezpečí nikdy…

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prestala som sa viniť z tvojej neschopnosti milovať ma”