Toto je dôvod, prečo sa snaží nepotrebovať ťa

 

Nežiada ťa o pomoc, pretože verí, že všetko zvládne sama. Chce byť silná. V psychológii sa to nazýva komplex hrdinu. Chce uveriť, že dokáže uniesť celý svet.

Nežiada ťa o pomoc, pretože verí, že ide o niečo, čo musí urobiť sama. Ak by to urobil niekto za ňu, nebolo by to to isté. Už by to netvorilo to, kým je a čo by mala robiť. Nebola by to ona.

pexels.com

Nežiada ťa o pomoc, pretože ťa nechce oberať o čas. Príliš jej na tebe záleží. Vie, že si slobodná osoba a rešpektuje to. Vie, že by si mohol urobiť niečo užitočné pre seba, namiesto pomáhania jej. Vie, že namiesto riešenia jej problémov môžeš nasledovať svoje vášne.

Toto ona vie, tomu verí, a to nasleduje. Je však jedna vec, ktorú si neuvedomuje: potrebuje tvoju pomoc.

Potrebuje tvoju pomoc, pretože vie, že na takúto úlohu nie je dosť silná. Vie, že jej nohy sa podlomia, že jej váha sveta na ramenách spôsobí bolesti chrbta. Jej holé ruky už krvácajú pod ťarchou nespočetných mozoľov, ktoré po ceste získala. Potrebuje tvoju pomoc, pretože stále je zraniteľná.

unsplash.com

Potrebuje tvoju pomoc, pretože to sama nedokáže. Chce úlohu splniť, no počas procesu ju zlomí. Potrebuje niekoho, kto jej bude veriť. Potrebuje tvoju pomoc, pretože niekedy už nevie, kým vlastne je.

Potrebuje tvoju pomoc, pretože potrebuje čas. Potrebuje pomoc, pretože čas je jediná vec, ktorú neustále získava a po chvíli stráca.

Potrebuje pomoc. Potrebuje lásku.

Potrebuje pomoc. Potrebuje teba.

Aj keď si sa jej ponúkol, najviac jej záleží na tom, že sa o ňu zaujímaš. A to je tá najlepšia pomoc, akú kedy mohla dostať.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Toto je dôvod, prečo sa snaží nepotrebovať ťa”