Najlepšie tipy pre sexuálne frustrované páry

Každá vec sa v živote raz opotrebuje a či sa nám to páči alebo nie, patríme do tejto skupiny aj my. Ako ľudia fungujeme na základe určitých schopností, ktorých kvalita závisí vo väčšine prípadov od nášho zdravotného stavu. Pokiaľ sa to týka základných fyziologických potrieb, je to oveľa nepríjemnejšie, pretože do určitého veku pociťujeme potrebu si ich uspokojiť. Čo však robiť v prípade, keď nám to „nefunguje“ vo vzťahu a možno aj v sexe a prestávame nad sebou a svojím telom strácať kontrolu? Príčin môže byť niekoľko a v tomto článku sa dočítate, ako by ste to mohli napraviť.

„Nehádžte flintu do žita“

Spomínali sme vek a ten je v mnohých prípadoch dôvodom na to, aby ste strácali niektoré základné schopnosti. V prípade pánov je to veľmi častá erektilná dysfunkcia. Ale ani toto ochorenie nemusí znamenať koniec vzťahu. Vy a váš partner si stále môžete vychutnať fyzickú intimitu a spokojný sexuálny život. Naučte sa niektoré účinné stratégie na udržanie iskry vo vašom vzťahu. Pokiaľ by ste nemali pri sebe partnera a samota vás nebaví, online priestor na zoznamovanie je naozaj široký a dostupný pre každého bez ohľadu na vek.

Obnovte komunikáciu

Najdôležitejším nástrojom na uspokojenie sexuálneho života je aj komunikácia s vaším partnerom, najmä vtedy, keď sa vo svojom živote stretávate s problémami sexuálnych porúch alebo inými špecifickými výzvami.

Rozprávajte o svojich túžbach a obavách otvorene. Ak máte nízke libido, váš partner sa môže obávať, že už nie je pre vás príťažlivý. Môže mať podozrenie, že robí niečo nesprávne alebo nežiaduce. Je dôležité navzájom sa vo všetkom uistiť a zostať pre druhého oporou.

Nebojte sa požiadať o pomoc. Dobrý sexuálny terapeut vám môže pomôcť zlepšiť váš sexuálny život. Nebojte sa experimentovať a vyskúšať vibračné vajíčka. Malá erotická pomôcka na stimuláciu klitorisu. Tento šikovný pomocník dokáže urobiť niekedy zázraky, pokiaľ to ale nevyskúšate, nič nezistíte.

Pokúste sa relaxovať

Život a jeho rýchly spôsob nie je v dnešnej dobe vôbec jednoduchý. Občas si teda musíte dopriať pár minút relaxu a dokonalého odpočinku. Úzkosť je jedným z najväčších prispievateľov do nespokojnosti vo vzťahu. V niektorých prípadoch môže hrať ešte väčšiu úlohu ako fyziologické problémy. Ak sa obávate, že nebudete môcť v posteli „excelovať“ alebo sa páčiť druhej osobe, mali by ste začať uvažovať nad vhodným riešením. Tým môžu byť malé Venušine guličky, ktoré vaše intímne chvíle s partnerom v posteli dokonale obohatia.

Pokúste sa nezameriavať svoju pozornosť na problémy. Namiesto toho si môžete vychutnať čas, ktorý spolu trávite. Hlboké dýchacie cvičenia vám môžu pomôcť uvoľniť sa. Masážne techniky vám môžu priniesť jednoduché potešenie a relaxáciu prostredníctvom dotyku. Čím viac sa uvoľníte, tým viac sa vám podarí možno nevedome splniť očakávania, a tak samozrejme aj svoje sexuálne túžby.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Najlepšie tipy pre sexuálne frustrované páry”