Materské puto matky a dcéry, čo o ňom viete?

Veľmi často sa hovorí, že matka má bližšie k synovi a dcéra naopak k otcovi. Ako je to ale v skutočnosti? Samozrejme, že zaškatuľkovať a aplikovať na celosvetové pomery sa to nedá, v mnohých prípadoch je ale práve opak pravdou. Matky a dcéry majú medzi sebou veľmi výrazné a silné puto, len si to žiaľ uvedomujú niekedy dosť neskoro.

„Ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko“

Pokračovať ďalej asi netreba. Kus pravdy na tom celom ale je. Práve v útlom veku sa podľa mnohých psychológov formuje osobnosť človeka a jeho základné charakterové vlastnosti. Preto je viac než nutné, aby ste si so svojimi deťmi vytvorili už odmalička dobrý vzťah a mohli ich tak správnym smerom ovplyvňovať. Výsledok sa ukáže potom na ich spokojnosti v dospelom veku, kedy si uvedomia podstatu všetkého, čo ste pre ne urobili a budú chcieť vytočiť vaše číslo v telefóne s tým najodolnejším krytom na mobil, ale vy už možno nebudete na sieti.

Veľmi dobré vzťahy

Psychologička Karen Fingermanová zistila, že až 90 % žien v strednom veku vykazuje so svojou matkou veľmi dobré vzťahy. Z iných prieskumov vyplynulo, že až 53 % dospelých žien, má matku, ktorá má na nich pozitívnejší vplyv ako ich otec. Takže, ak ste rodičom a matkou, nezabudnite,  pri najbližšej príležitosti svoje malej dcére urobiť radosť peknou hračkou pre dievčatá za rozumnú cenu. Je to samozrejme len jedna z ciest, ako si svoj vzťah s ňou upevniť.

Kedy sa to začína meniť

Najčastejšie vtedy, keď sa vek vášho dieťaťa zvyšuje na dvojciferné číslo. V tomto období je to náročnejšie aj preto, že s vekom prichádzajú hormonálne zmeny. Vyberáte v obchodoch nové edukatívne hračky podľa veku a snažíte sa rozvoju a schopnostiam dieťaťa v maximálnej miere prispôsobiť. Ak sa k tomu pridajú ale spomínané hormonálne zmeny a záujem dcéry sa začína rozširovať aj na iné okolie a spoločnosť, v záujme jej ochrany sa môžete ocitnúť v negatívnej pozícii.

Toto obdobie sa musíte snažiť pochopiť, nakoniec ani vy ste asi neboli iné, veď väčšinu vlastností a povahových charakteristík zdedia vaše deti po vás, takže treba len vydržať a v prípade potreby bojovať za právnu vec ďalej.

Deti si následky svojho konania vždy neuvedomujú, preto to musíte urobiť za ne. Uvidíte, že je to tá najlepšia cesta, ako si vytvoriť dokonalý vzťah s vašou dcérou, ktorý vydrží všetko.

0 replies on “Materské puto matky a dcéry, čo o ňom viete?”