Kedy je ten správny čas na plánovanie svadby?

Prišiel deň, kedy ste sa rozhodli uzatvoriť manželský sľub? Blahoželáme! Aj napriek tomu, že je to jeden z najkrajších okamihov vo vašom živote, mali by ste sa vrátiť do reality, pretože bude nutné sa na tieto najkrajšie chvíle aj dobre pripraviť. A ak si myslíte, že vám na to bude stačiť jeden týždeň priamo pred samotným termínom, veľmi sa mýlite.

Aby to bolo naozaj dokonalé

Vyhnúť sa panike a nedorozumeniam môžete jedine plánovaním a dôkladnou prípravou. Záleží to samozrejme aj od vašich možností, ale veľmi dôležité je správne načasovanie. S nami sa môžete pozrieť, kedy a na čo je nutné v tomto prípade myslieť.

Nad čím by ste mali uvažovať rok pred svadbou?

Pre väčšinu žien je to obdobie, kedy od partnera dostali zásnubný prsteň.  Hovorí sa: „Do roka a do dňa.“ To znamená, že by ste už mohli začať plánovať.

Povedzte svojej rodine a priateľom o vašom rozhodnutí vziať sa. Diskutujte, aký druh obradu chcete – s veľkým počtom hostí alebo malú súkromnú hostinu. Aký typ registrácie vám vyhovuje. Nezabudnite na dôležitú vec, dátum svadby.

Zostavte rozpočet a rozhodnite sa, kto sa bude zaoberať nadchádzajúcimi nákladmi. Nezabudnite pozvať rodičov, aby s vami diskutovali o týchto otázkach, preukážete im tak rešpekt a vďaku za starostlivosť.

Ako budete na tom pol roka pred svadbou?

Čas sa kráti a vy už asi pomaly začínate pociťovať mierne chvenie v žalúdku. Vybrali ste si svadobné šaty a vhodné dámske poltopánky k nim, ktoré nakoniec využijete aj v bežnom živote? Nájdite si aj družičky, dohodnite sa s dobrým fotografom, vyberte si hudbu, objednajte kvety a reštauráciu, v ktorej to celé spáchate.

Dva až tri mesiace pred svadbou

V týchto momentoch sa dá už hovoriť aj o miernom adrenalíne. Máte všetky dekorácie a predmety, ktoré vám spríjemnia tento deň aj po estetickej stránke? Spresnili ste si zoznam hostí? Ak áno, je čas na vytvorenie pozvánok. Myslite na oblečenie a jednotlivé detaily. Musí s vami ladiť nielen partner, ale aj krásny diamantový prsteň na ruke, ku ktorému o niekoľko dní pribudne obrúčka. Dúfam, že ste nezabudli ani na tento dôležitý doplnok.

Je čas na výber pokrmov, svadobnej torty a všetkého, čo k tomu potrebujete. Rezervovať si dopravu, ktorou sa postaráte o všetkých hostí. A samozrejme, aby to bolo oficiálne potvrdené, komunikujte aj s úradmi.

Čo potrebujete v poslednom týždni pred svadbou?

Oblečenie nevesty a ženícha by malo byť pripravené! Zoznam hostí je potvrdený, rovnako tak aj celý program svadobného obradu. Je čas na postupnú prípravu jedál a svadobnej torty.

Nastal svadobný deň!

Vymeňte si  prstene a potvrďte manželský sľub. Máte najatého pomocníka, takže si to naplno už len užívajte. Relaxujte a bavte sa! Urobili ste maximum a všetka vaša snaha a plánovanie neboli márne!