Moja švagriná chcela pivnicu, ktorú jej budú všetci závidieť. Keď som ju dokončil, mal som na ňu 5 objednávok

Pivnica sa je súčasťou našich príbytkov už od nepamäti. Zvyčajne sa jedná o priestor v zemi alebo v nižšie postavenej časti domu, aby sa v nej dala udržiavať teplota potrebná na skladovanie rôznych druhov potravín.

Moja švagriná sa už dlhšiu dobu sťažuje na to, že doma nemajú pivnicu a tak sa chlapi konečne pustili do roboty. Spočiatku chceli vybudovať obyčajnú pivnicu, no počas výstavby sa u nich začala prebúdzať tvorivosť a fantázia. To, čo z toho vzniklo máte možnosť uvidieť na nasledujúcich fotografiách…

Postavená pivnička slúži nielen ako úložisko potravín, ale taktiež vyzerá ako domček pre Hobbitov z príbehu J.R.R. Tolkiena.

Stavba vyzerá krásne počas všetkých ročných období.

Pozostáva z dvoch priestorov a pomocou rebríka sa dostanete k potravinám, ktoré sú kompaktne umiestnené po rohoch pivnice.

Otvor do pivnice bol priťažký na pravidelné otváranie a nebolo to príliš bezpečné, keďže sa jednalo o malý priestor. Nakoniec sa rozhodli na dvere nainštalovať úchytku, vďaka ktorej pivnicu otvoria a zatvoria len miernym pohybom ruky.

Podlaha, steny a nádoby boli ošetrené špeciálnym roztokom proti plesniam a hubám.

Zmes hydroxidu vápenatého a modrej skalice sa postarali o tento problém.

Na zbavenie sa vlhkosti vyrobili dva ventilačné kanály, ktoré sa v dôsledku naplnenia pravidelne vymieňajú.

Nechýba tam ani lampáš na udržiavanie konštantnej teploty. Okrem toho že svieti, celú miestnosť ohrieva a dokonca aj pri silných mrazoch tu teplota neklesne pod nulu.

Ako môžete vidieť, pivnica je premyslená nielen z vnútra ale aj z vonku svojím rozprávkovým vzhľadom, čo poviete?

 

zdroj:chillin.sk